استراتژی بالاترین قیمت در فروش محصول

گفتنی است که افراد همیشه مجذوب قیمت پایین نمی‌شوند. بهای گران انواع کالاها و به ویژه آن‌هایی که در ملاء عام استفاده می‌شوند، کاربرد دارد. از جمله عطر، ساعت، لباس، اتومبیل.

بسیاری از نام های تجاری قیمت‌های سنگینی ارائه می‌کنند و مشتری را متقاعد می‌سازند که خرید این نوع کالا نشانه‌ی «پرستیژ» است. «تامی هیل فیگر»، «ورساچی» و «مون بلان» محصولات خود را با بهای سنگینی ارائه می‌کنند. سازمان بازاریابی محصولات مراقبت از موی «اورآل» می گوید: ما کمی گران هستیم ولی ارزشش را دارد.

کالاهای گران قیمت مشتری را با این فکر به خود جلب می کنند که کیفیت محصول رابطه مستقیمی با بهای آن دارد. بسیاری از مصرف کنندگان حاضرند بهای بیشتری برای “پرستیژ” بپردازند. این نوع راهکار به شدت به مفاهیم گذشته سنت و قیمت کالای مورد نظرمرتبط است.

بر اساس پژوهشی که در انتسیتوی تحقیقات استانفورد انجام گرفته است. داگلاس مک کونل سه نوع ماءالشعیر را در سه نوع قوطی با قیم های متفاوت به افراد مورد آزمایش داد. او ازآنان خواست بگویند کدام نوع را ترجیح می دهند. مک کونل می گوید که  همه‌ی آنان، قوطی گران قیمت تر را انتخاب کردند.

از برند های گرانقیمت - رولکس (Rolex)

از برند های گرانقیمت - اورآل (Loreal)

از برند های گرانقیمت – اورآل (Loreal)

در پژوهش دیگری، رابرت اندورز و انزر آر. والنزی کره‌ی طبیعی و کره‌ی گیاهی را در قوطی های هم شکل با قیمت‌های متفاوت ارائه کردند. پژوهشگران از افراد مورد آزمایش خواستند که انواع مختلف را بچشند و نظرخود را اعلام کنند. یکبار دیگر آزمایش‌کنندگان دریافتند که افراد قوطی‌های گران قیمت تر را انتخاب می کنند.

بسیاری از پژوهش های دیگر نشان داده اند که مردم قیمت بالاتر را با کیفیت خوب به ویژه در غذا، رستوران، لباس و اتومبیل مرتبط می‌دانند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید