طراحی لوگوی مرسدس بنز

مرسدس بنز یکی از شرکت های بزرگ خودرو سازی در جهان است و همراه ب ام و ، آئودی به عنوان پر فروش ترین خودروسازان لوکس جهان به شمار می آیند. قدیمی ترین کمپانی تولید اتومبیل های بنزینی، یعنی شرکت دایملر در سال ۱۹۰۲ محصولات خودش را با برند مرسدس وارد بازار کرد. مرسدس در زبان اسپانیایی به معنای زیبا و نام دختر یکی از اعضای هیئت مدیره شرکت دایملر،یعنی آقای امیل جلینگ بود. شرکت دایملر و بنز در سال ۱۹۲۶ با هم ادغام شده و شرکت دایملر-بنز را پدید آورد که محصولات آن شرکت با نام تجاری مرسدس بنز روانه بازارشد.طراحی لوگوی مرسدس بنز همانند همه برندهای بزرگ دنیا دست خوش تغییراتی از زمان تولد لوگو تا کنون گردیده است.

در سال ۱۹۰۰ میلادی طراحی لوگو تایپ نوشته‌ی مرسدس نماد اصلی شرکت دایملر شد ولی از سال ۱۹۰۹ این نماد به لوگویی با ظاهر ستاره سه پر تغییر شکل داد .مفهومی که در این ستاره سه پر نهفته بود تداعی گر تسلط محصولات شرکت دایملر بر زمین، دریا و آسمان بود و همچنین این لوگو نماد خانوادگی جلینگ تلقی می شد که به عنوان گردنبند بر گردن مرسدس جلینگ قرار داشت.

در سال ۱۹۲۶ با ادغام شرکت دایملر و بنز لوگوی شرکت بهینه شد و نماد سه ستاره درون دایره قرار گرفت و لوگو تایپ مرسدس بنز در دور دایره نوشته شده بود و سرانجام در سال ۱۹۳۷ با تبدیل دایره تو پر به یک حلقه دایره ای طراحی لوگو مرسدس بنز تثبیت شده و تا به امروز دست نخورده باقی مانده است.

امروزه در ساخت شکل ظاهری خودروهای مرسدس بنز تغییرات محسوسی دیده می شود که محصولات این شرکت خودرو سازی را  خشن تر و چابک تر نشان می دهد ولی در لوگوی این شرکت تغییرات محسوسی به چشم نمی خورد.

طراحی لوگوی مرسدس بنز - لوگو تایپ 1902

طراحی آرم مرسدس بنز – لوگو تایپ ۱۹۰۲

طراحی لوگوی مرسدس بنز - لوگو 1909

طراحی آرم و لوگو مرسدس بنز – لوگو ۱۹۰۹

طراحی لوگوی مرسدس بنز - لوگو 1916

طراحی لوگوی مرسدس بنز – لوگو ۱۹۱۶

طراحی لوگوی مرسدس بنز - لوگو 1926

طراحی لوگو حرفه ای مرسدس بنز – لوگو ۱۹۲۶

طراحی لوگوی مرسدس بنز - لوگو 2008

طراحی لوگوی مرسدس بنز – لوگو ۲۰۰۸

طراحی لوگوی مرسدس بنز - لوگو 2009

طراحی لوگوی مرسدس بنز – لوگو ۲۰۰۹

طراحی لوگوی مرسدس بنز - لوگو 2011

طراحی لوگوی مرسدس بنز – لوگو ۲۰۱۱

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید