جایگاه کیفیت محصول در فروش

کیفیت

وقتی صنعت اتومبیل سازی ژاپن بازار آمریکای شمالی را هدف قرار داد، مصمم شد که امتیازهای محصول خود را به نمایش در آورد. آنان برای پاک کردن شهرت بدی که در دهه ی ۱۹۶۰ کسب کرده بودند زمانی که برچسب «ساخت ژاپن» معادل کیفیت بد بود روش هایی را برای غلیه بر نقایص خود به کار گرفتند.

اگرچه آمریکایی ها از هر یک میلیون محصول وارداتی، پنجاه هزار عدد از آن ها را به دلیل نقایص بر می گردانند، اما سهم برگشتی های ژاپنی ها در هر یک میلیون ۲۰۰ عدد است. ژاپنی ها حتی تلاش می کنند که از تعداد این نقایص اندک نیز بکاهند، و به این منظور، باید آزمون و خطاهای دیگری نیز انجام دهند تا محصولات خود را در بازار کاملاً متمایز سازند.

گروهی از محصولات بر کمیت تمرکز می کنند. برای مثال در محصولات کاهش وزن، هر نام تجاری، نوع ویژه ای از زنان را مورد ملاحظه قرار می دهد.«اولترا اسلیم فست» زنانی را مورد هدف قار می دهد که قصد دارند ۱۵ تا ۵۰ کیلو وزن کم کنند.

گروهی از محصولات بر وضعیت ظاهری مشتریان تمرکز می کنند. در صنعت تولید لباس. فروشگاه های «ریتمن ز» و «لورا کانادا» مصمم شده اند که در خدمت زنان فربه درآیند. «لورا پتیت ز» در تولید لباس افراد ظریف و کوچک اندام تخصص یافته، و «لورا پلاس» به زنان درشت اختصاص دارد. بر اساس آماری که گرفته شد، ۴۰ درصد زنان سایز ۱۶ یا بزرگتر می پوشند.

در سال ۲۰۰۰، لباس های سایز بزرگ زنانه معادل ۳۲ میلیارد دلار فروش داشته و حال آنکه در سال ۱۹۹۶، این رقم معادل ۸/۷ میلیارد دلار بوده است. پیش بینی می شود که تا سال ۲۰۰۵ این رقم به ۴۷ میلیارد دلار برسد.

بازار تولید لباس سایز بزرگ همچنان توسعه می یابد و اکنون بیش از ۲۰درصد بازار البسه زنانه را به خود اختصاص داده است. به همین دلیل مانکن هایی که در ویترین فروشگاه ها دیده می شوند، اندکی گوشت آلودتر از گذشته اند. به نظر می رسد که این روش موثری بوده است زیرا فروشگاه هایی که به این کار پرداخته اند، با موفقیت روبه رو شده اند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید