• افزایش اعتبار با تأکید یک نهاد رسمی

اعلام پشتیبانی موسسه ای خارج از دایره ی مشتریان، نهاد های تربیتی، جامعه ی تجاری یا نهاد های دولتی، راه تضمین شده ای برای جلب مشتری است.کمپانی «دنلوپ» توسط مجمع تنیس آمریکا تأیید شده است و زمانی که تأیید خمیر دندان«کرست» گرفت، در عرض چند ماه ۲۵ درصد به میزان فروش این محصول افزوده شد.

  • افزایش اعتبار با جوایز و مدال ها

فهرست جوایزی را که نصیب محصولتان شده است، نکه دارید. مردم اعتقاد دارند محصولاتی که برنده جایزه می شوند، معمولاً دارای کیفیت برتری هستند.

  • افزایش اعتبار با تاریخچه ی محصول

مصرف کنندگان اغلب تصور می کنند محصولاتی که عمر طولانی تر دارند، از کیفیت بهتری برخوردارند.صابون «آیووری» ۱۲۶ سال عمر دارد، آب انگور «ولش» ۱۳۶ سال، نان«وستون» ۱۲۶ سال و شکلات «هرشلی»۱۱۱ سال. همه ی این محصولات موفق بوده اند.

  • افزایش اعتبار با تعداد مشتریان

تعداد مشتریان راضی می تواند باعثجلب مشتریان بالقوه شود. برای مثال زمانی که «مک دونالد» اعلام کرد بیش از ۷۰ میلیارد همبرگر فروخته است.ما در این جا سه روش بهره برداری از چنین احساسات پرشور و شوقی را ارئه می کنیم.شما می توانید درصد مصرف مشتریان را تبلیغ کنید، برای مثال : «۹۰ درصد کانادایی ها «آناسین» مصرف می کنند»می توانید به مشتریان راضی اشاره کنید: « در سال گذشته بیش از ۱۲ هزار اتومبیل فروخته ایم»می توانید به مشتریان راضی اشاره کنید: « از هر ۱۰ نفر، ۹ نفر «سون آپ» را ترجیح می دهند.

کلود هاپکینز ، از آژانس های تبلیغاتی «لرد اند تاماس» می نویسند: » «مردم مثل گوسفندند. آن ها نمی توانند در مورد ارزش ها قضاوت کنند، من و شما هم نمی توانیم. ما بیشتر چیزها را با قضاوت دیگران ارزیابی می کنیم، با آنچه که مطلوب دیگران است. ما با جمعیت حرکت می کنی.. بنابراین موثرترین عاملی که من در تبلیغات یافته ام، گرایش عموم است. این عاملی است که نباید نادیده گرفته شود. مردم دنبال مدند. ما به ندرت برای خودمان تصمیم می گیریم، زیرا حقایق را نمیدانیم. اما وقتی می بینیم که جمعیت جهت خاصر را دنبال می کنند، میل به تبعیت از آنان پیدا می کنیم.»

  • افزایش اعتبار بامشتریان معروف

بیل کلینتون در ابتدای دوره ریاست جمهوری اش، هر روز صبح در زمان ورزش روزانه اش توقفی در مک دونالد می کرد. لازم به گفتن نیست که این بازدید روزانه باعث افزایش وافر سود همبرگرهای مک دونالد شد.بر اساس اظهارات توماس هریس، مدیر روابط عمومی اسبق مک دونالد، «این عمل به صورت غذای آنان حالت مشروع بخشید و به مردم اجازه داد که یک همبرگر نوش جان کنند. این موضوع همبرگزهای مک دونالد را به صورت مد روز درآورد، حتی برای افرادی که هرگز پا به رستوران های مک دونالد نمی گذاشتند»

  • افزایش اعتبار با تعداد شعبه ها

مک دونالد بیش از ۰۰۰/۳۰ شعبه در ۱۰۰ کشور جهان دارد، و هر روزبیش از ۴ میلیون مشتری را غذا می دهد.ساندویچ های «ساب وی» قدرت محصول خود را با اعلام ۶۲۹/۲۱ شعبه در ۷۶ کشور جهان تقویت کرد.

  • افزایش اعتبار با شهادت مشتریان وفادار

گواهی مشتریان وفادار، هنوز هم به عنوان یکی از موثرترین عوامل در فروش محصولاتی چون قهوه، شامپو، و شوینده ها محسوب می شود.اگر شما مشتریان وفاداری دارید که حاضرند کیفیت محصولتان را تأیید کننددر یک زمان معین فقط از یکی ار آنان استفاده کنید و بگذارید صادقانه حرف بزندد.«یک لحن محاوره ای و طبیعی، حالت متقاعده کننده تری به گواهی می دهد.»

این یکی از قدیمی ترین راهکارهای تعیین موقعیت کالاست . سیگار «مارلبورو»،صابون آرایش «لاوا» همگی محصولات مورد استفاده مردان هستند و سیگار«ویریجینیا اسلیم» زنان را هدف قرار میدهد.

تعدادی از آگهی های «قهوه اینترنشنال» کمپانی «جنرال فود» ، زنان را به طور ویژه هدف قرار میدهد .

کسانی که مسئولیت این آگهی ها را به عهده دارند بیست مجله معروف که توانایی جذب این بازار خاص را داشتند شناسایی کردند .

این راهکار موجب شد که سهم بازار کمپانی ۱۵ درصد افزایش یابد .

تبلیغ کنندگان از دیدگاه تاریخی همواره توجه خاصی به زنان داشته اند که البته تصادفی نیست . اگرچه زنان نیمی از جمعیت را تشکیل میدهند اما مرکزیت آنان در خرید کالا و خدمات به اثبات رسیده است .

بسیاری از پژوهش ها نشان داده اند که زنان ۸۰ درصد پیراهن های آنها را خریداری میکنند . آنان مسئول ۷۵ درصد نوسازی منازل اند . به عبارت دیگر زنان مهم اند .

تولید کنندگان سیگار از دوران قدیم متوجه اهمیت تعیین موقعیت محصول خود شده اند . سیگارهای ویژه زنان معمولا عناوینی چون «اسیم – باریک» و «سوپر اسلیم – ابر باریک» دارند، تولید کنندگان به تازگی نام های تجاری تازه ای خلق کرده اند که با مفاهیم سنتی متفاوتند . برای مثال «داکوتا» نامی تجاری است برای زنانی که به فعالیت هایی چون کشتی ، مسابقه تراکتوررانی و بیلیارد گرایش یافته اند .

«مارلبورو» با فیلتر قرمز رنگی که داشت ، سیگاری زنانه محسوب می شد و تنها یک درصد سهم بازار را داشت ، لئوبرنت در سال ۱۹۴۵ با تبلیغات موفقیت آمیزی که ارائه کرد، مارلبورو را به عنوان سیگاری مردانه معرفی کرد .

و برای این منظور تصویری از یک سوارکار خشن را که سیگار مارلبورویی گوشه لب داشت ، ارائه کرد . برنت هرگز از تصویر زنان برای تبلیغات خود استفاده نمی کرد . در عرض چند سال، مارلبورو به محبوب ترین سیگار جهان تبدیل شد .

جامعه ی تبلیغات در طول چند سال گذشته دچار تغییرات زیادی شده ، و به معرفی زنانی که الزاما مادر یا همسر نیستند پرداخته است. تبلیغات امروز زنان مدرنی را نشان می دهد که بسیار قاطع و پویا هستند . مردان به صورت حامیان زنان تصویر شده اند و نه عکس آن .