آیا نام منحصر به فرد، می تواند بر قدرت طراحی لوگو برند بیفزاید؟

در درازمدت،علامت تجاری چیزی جز یک نام نیست

سه اصلی مهم در قانون نام به شرح زیر وجود دارد:

مهمترین تصمیم گیری شما در زمینه ی تثبیت یک نام تجاری، نام گذاری کالا و یا خدمات شما خواهد بود؛ زیرا که در درازمدت، نام تجاری چیزی جز یک نام نیست.

بهتر است عواملی را که موجب موفقیت یک نشان تجاری / طراحی لوگو  در کوتاه مدت می شوند، با آن هایی که در طولانی مدت ضامن موفقیت هستند، اشتباه نگیریم.

در کوتاه مدت، یک نام تجاری نیازمند یک فکر کاملاً نو و بی همتاست تا به بقایش ادامه دهد و در یک طبقه بندی کالا، باید پیشگام شود و سوم این که نامی را در اذهان عمومی تثبیت کند.

اما در طولانی مدت، ان مفهوم و یا فکر منحصربه فرد و بی همتا ناپدید می شود و تنها چیزی که باقی می ماند، تفاوت نام تجاری شما با نام تجاری رقیبان است. که همین اصل تاثیر شگرفی در طراحی آرم و لوگو یک برند موفق می گذارد.

طراحی لوگو جدید شرکت زیراکس

طراحی لوگو جدید شرکت زیراکس

نام بی همتای زیراکس

زیراکس، نخستین تکثیرکننده‌ی اوراق ساده بود. این فکر بی‌همتا، نام تجاری معتبر و نیرومند آن را در اذهان تثبیت کرد. اما امروزه، تمامی ماشین های تکثیرکننده، چون زیراکس عمل می کنند. تفاوت در عمل محصول نیست، بلکه در نام محصول است.

ابتدا، فروش ماشین های زیراکس ۹۱۴ بسیار راحت بود. تنها کاری که باید می کردید، مقایسه ی یک ورقه ی کپی با ماشین‌های زیراکسی و ورق‌های کپی دیگر با ماشین های معمولی بود. کپی زیراکس، تمیزتر و خواناتر بود و کار کردن با کپی‌هایی از این دست بسیار راحت بود. امروزه، آن تفاوت‌ها ناپدید شده‌اند، اما هنوز هم، زیراکس بهترین است. دلیل عمده‌ی این موفقیت، نام آن است.

این نام، کوتاه و بی‌همتاست و مفهوم ضمنی تکنولوژی را القا می کند. با ارزش ترین دارایی نوزده و نیم میلیارد دلاری شرکت زیراکس، نام آن است. که شاید طراحی لوگو حرفه ای و ساده آن از این نام قدرت گرفته است

با این حال، اغلب اوقات، بازاریابان اهمیت یک نام را نادیده می گیرند، «آنچه اهمیت دارد، خود محصول است و مزایایی که این محصول در اختیار مخاطبان و مشتریان خود قرار می دهد».

«راستی معنای زیراکس چیست؟ هیچ چیز.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید