طراحی لوگو حرفه ای

یکی از اشتباه هایی که افراد در ارزیابی نشان های تجاری مرتکب می شوند، این است که می پرسند «چه حسی نسبت به طرح داریم؟ ایا راهی برای بهبود این طرح وجود دارد؟»  با طراحی آرم حرفه ای نباید مانند یک جفت شلوار جین برخورد کرد. آنچه از نشان تجاری برداشت می شود، معنوی است. پرسش مناسب این است که «این طراحی آرم و لوگو  چه میگوید؟» هدف، فرو کردن یک ایده به ذهن مخاطب است.

دنیای نشان‌های تجاری پر است از دایره‌ها، چندضلعی‌ها، ستاره‌ها، پیکان ها و دیگر شکل های متداول و تکراری. تقریبا تمامی این شکل ها در فرایند خلق یک ایده بصری، بی فایده اند. رویکرد بهتر، تلاش برای رسیدن به شکلی جدید و منحصربه‌فرد است. یکی از این شکل‌ها که شهرت جهانی پیدا کرده، نماد صلح است که در سال ۱۹۵۸ طراحی شده است. نماد صلح، نشانی منحصربه‌فرد است، اما نقاط مشترکی با طراحی لوگو مرسدس بنز دارد.

طراحی لوگو شرکت under armour

طراحی لوگو  و طراحی لوگو اسم شرکت under armour

طراحی لوگو شرکت under armour

به تازگی آندر آرمر’ نشانی متمایز ابداع کرده که به شهرتی نسبی هم دست پیدا کرده است. با این که ساده است، اما بیش از حد لزوم هم پیچیده است. بیننده در نخستین نگاه به یاد حرف «H» می‌افتد. درباره ی آندر آرمر، ایده عبارت است از «پیشرو بودن در زمینه ی تولید پوشاکی با تراکم ضد رطوبت که برای پوشیدن زیر لباس ورزشی طراحی شده است») هیچ مفهومی برای انتقال چنین ایده ای وجود ندارد، پس این انتقال باید به صورتی نمادین انجام شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید