آموزش طراحی لوگو
لوگو بی تی اس | لوگو BTS | ایده پردازان

همه چیز درباره لوگو بی تی اس

گروه BTS از معروف ترین گروه های موسیقی جهان است. این گروه که به بنگتن هم معروف است شامل هفت پسر جوان می شود که توانسته اند در زمان کوتاهی قلب بسیاری از عاشقان موسیقی را از آن خود کنند. لوگو بی تی اس گذشته طولانی دارد و از زمان طراحی آن تا به حال چهار دفعه تغییر کرده است. آخرین تغییر این لوگو مربوط به سال ۲۰۱۷ می شود که به دلیل اینکه این لوگو دارای طراحی منحصر به فردی بود از آن موقع تا به حال دچار تغییر نشده است.

لوگو BTS و رضایت هواداران

یکی از نکات بسیار مهم این است که تغییرات لوگو مورد قبول طرفداران واقع شده است. این امر به این دلیل است که طراحی لوگو بی تی اس به صورت دقیق و خوب صورت گرفته است و برای طراحی آن زمانی به اندازه یک سال طول کشیده است. معنی آخرین لوگو BTS “فراتر از صحنه” است یعنی این گروه علاقه دارد که همواره به سمت جلو و پیشرفت حرکت کند.

برای اینکه طراحی لوگو بی تی اس (BTS logo) صورت گیرد، خود گروه و مدیریت به همراه گرافیست ها با یکدیگر مشورت کرده تا تصمیم نهایی گرفته شود. همچنین مصاحبه های زیادی در این باب صورت گرفته است.

اعضای BTS بر این باورند که تعصب مانع رویا پردازی و موفقیت می شود در نتیجه این گروه در مصاحبه خود ذکر کرده است که معنی لوگوی جدید حفاظت جوانان از تعصب است. لوگو بی تی اس (BTS logo) دارای معانی و مفهوم زیبایی است که اگر در آن اندیشه کنید می توانید ساعت های زیادی از آن لذت ببرید. در این مقاله قصد داریم تا لوگو BTS را به صورت کامل بررسی کنیم پس با ما همراه باشید.

گروه کره ای BTS

گروه BTS

گروه BTS

گروه کره ای BTS در ابتدا معنی ضدگلوله را برای خود انتخاب کرده بود. بعد از جهانی شدن این گروه و افزایش شهرت آن معنی لوگو به Beyound The Scene تغییر یافت. گروه بی تی اس حتی در بیلبورد آمریکا نیز حضور داشته است. در این مراسم توانست جایزه هنرمند اجتماعی را از آن خود کند. شروع به کار این تیم از سال ۲۰۱۳ بوده است.

از دلایل معروفیت این گروه می توان به آهنگ های جالب و جدید آن اشاره کرد. همچنین گروه BTS دارای سبک متفاوتی از آهنگ است و در آهنگ های خود به بیان موضوعات مختلفی پرداخته است. آهنگ نویسان همواره در تلاش اند که در متن آهنگ های خود درباره موضوع های اجتماعی حرف بزنند اما در گروه BTS درباره مشکلات و نگرانی های نوجوانان سخن گفته می شود. ۱۴ آلبوم موسیقی توسط این گروه در مدت زمان ۶ سال به فروش رسیده است.

این مقاله را حتما بخوانید: با انواع لوگو بیشتر آشنا شوید!

گروه BTS نخستین گروه آسیایی است که معروفیت آن در تمام جهان منعکس شده است. این گروه همچنین در لیست گروه های موفق دنیا بعد از بیلی آیلیش در رده دوم قرار دارد. در هنگام شروع به کار، تیم BTS در سبک هیپ هاپ فعالیت داشته اند.

بعد از مدتی گروه BTS موفق شد در زمینه های مختلفی مهارت های خود را به جهانیان نشان دهد. با اینکه این گروه از سال ۲۰۱۰ کار می کرده است ولی به دلیل اینکه چند سال اول مشغول آموزش بوده اند به همین دلیل سال های اولیه آن ها چندان به حساب نمی آید.

لوگو بی تی اس (BTS)

پیکتوگرام BTS

پیکتوگرام BTS

همان طور که ذکر شد لوگو BTS، چندین بار عوض شده است. در هر طراحی معنی خاصی مورد نظر گروه بوده است که به خوبی تواسته در طراحی لوگو گنجانده شود. علت این تغییرات زیاد این بوده است که همزمان با بزرگ شدن و معروفیت این گروه، نیاز به لوگوی جدیدی بوده تا بتواند اهداف گروه را بهتر نشان دهد و همین طور معرف گروه در جهان باشد. تغییرات پی در پی این لوگو نشان دهنده این است که گروه برای رسیدن به طرح مورد نظر خود باید ریسک طراحی مجدد را قبول می کرده است.

طراحی گام به گام لوگو BTS

طراحی مجدد لوگوی بی تی اس برای بار دوم و سوم با اینکه به صورت رسمی نبوده است ولی با این حال گروه آن را در محصولات خود استفاده کرده است. همچنین لازم به ذکر است که لوگو بی تی اس (BTS logo) که به حالت ارتشی است به عنوان نماد اصلی گروه استفاده می شود. جلیقه ضدگلوله ای که برای لوگو گروه استفاده می شده است نشان دهنده این بوده است که گروه BTS می تواند به خوبی شلیک کند.

اولین لوگو گروه بی تی اس

اولین لوگو گروه بی تی اس

اگر به لوگو توجه کرده باشید می بینید که اسم گروه در قسمت قلب طراحی شده است. منظور از این حرکت احساسات گروه است. شگفتی های این لوگو تنها به این قسمت ختم نمی شود، بلکه علامتی شبیه به رعد و برق نیز در لوگو BTS وجود دارد که نشان می دهد گلوگه با قدرت زیاد برخورد خواهد کرد. خطوط درخشان موجود در این جلیقه نشان دهنده درخشش گروه است.

با اینکه معانی موجود در این لوگو بسیار جالب توجه است ولی به دلیل جزئیات زیاد طرح آن کمی شلوغ است. رنگ لوگو در حالت تیره است و زمینه آن هم به صورت سفید و نقره ای است. علت انتخاب این دو رنگ این است که رنگ مشکی را بهتر نشان می دهند.

لوگو BTS - سال ۲۰۱۶

لوگو BTS – سال ۲۰۱۶

در لوگوی دوم BTS طراحی به صورت بال بوده است. اجزای تشکیل دهنده این شکل به صورت ۴ دایره هستند. از این لوگو در سال ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ استفاده می شده است.

لوگو گروه BTS - سال ۲۰۱۷

لوگو گروه BTS – سال ۲۰۱۷

لوگوی بعدی که برای BTS طراحی شد نیز برای استفاده در محصولات بود و همچنان برای معرفی برند از لوگوی اولیه استفاده می شده است. در این طرح جدید ۴ بیضی به رنگ آبی بودند که بیضی هایی که در کنار هم قرار گرفته بودند با یکدیگر در حالت متقاطع قرار می گرفتند. کل این طرح نشان از گل زندگی داشته است.

اگر بخواهیم به طور دقیق تر بررسی کنیم لوگوی سومی، اصلاح شده لوگوی قبلی بوده است. در این لوگو نیز از کلمه بال استفاده شده است و جمله “تو هیچ وقت تنها راه نمی روی” روی آن نوشته شده است. با این حال اعضای تیم، چندان از لوگوی جدید راضی نبودند و دوباره تصمیم گرفتند تا لوگوی جدیدی را طراحی کنند.

پس در سال ۲۰۱۷ با نظر تیم قرار شد تا لوگو مینیمالی که مطابق با اهداف گروه باشد طراحی شود. نتیجه این کار همین لوگویی است که شما مشاهده می کنید. در باب آخرین لوگو بی تی اس می توان گفت که طراحی آن همانند یک کتاب است.

لوگو گروه BTS - از ۲۰۱۷ تا کنون

لوگو گروه BTS – از ۲۰۱۷ تا کنون

لوگوتایپ BTS

لوگوتایپ BTS

مفهوم این لوگو، دادن انگیزه به افراد جوان است تا به دنبال رویاهای خود بروند. البته باید گفت که لوگو خود گروه و لوگوی ARMY BTS به دو صورت مختلف است. در حالت اول، درهای بسته که حالت یک سپر حفاظتی را نشان می داد و حالت دوم نشان از فرصت های زیاد داشت.

ARMY BTS را به طرفداران این گروه می گویند. در واقع آرمی، ارتشی از طرفداران است که به حفاظت از گروه مورد علاقه اشان می پردازند. البته گروه به طور رسمی گفته است که منظور از ارتش همه افرادی هستند که از آهنگ های گروه لذت می برند.

مفهوم لوگو BTS

مهمترین مفهومی که در لوگو بی تی اس نهفته است وحدت گروه با طرفداران است. همین طور گروه بی تی اس همواره تمایل دارد تا به سمت جلو حرکت کند.

در این لوگو دو در در حالت نیمه باز قرار دارند. در بالایی به طرف بیرون برای گروه بی تی است و در پایینی به طرف داخل برای طرفداران است.

شعار گروه بی تی اس این جمله است:

ما و ارتش یکی هستیم.

همین طور سایز دو در کاملا اندازه هم هستند که این نکته را نشان می دهد که ارزش گروه و طرفداران برای رسیدن به موفقیت یک گروه به یک اندازه است.

لوگو Army BTS نیز یک در در حال باز شدن را به نمایش می گذارد که نشان دهنده این است که باید هر فردی از فرصت هایی که برایش ایجاد می شود، به بهترین نحو استفاده کند.

در رنگ لوگو از سفید و سیاه استفاده شده است که این مفهوم را نشان می دهد که باید با افراد جوان به سادگی ارتباط برقرار کرد. همین طور اسم گروه به صورت نقره ای است که نشان دهنده موفقیت و درخشش گروه بی تی اس است.

اینستاگرام گروه BTS

نوع لوگو بی تی اس

لوگو BTS در حالت ترکیبی طراحی شده است. در این حالت طرح بصری و نام گروه در کنار یکدیگر هستند. در واقع درها نماد لوگوی تصویری هستند. استفاده از لوگوی بصری زمانی صورت می گیرد که برند مورد نظر قصد مطرح کردن خود را داشته باشد.

سخن پایانی

به طور کلی باید بگوییم که این گروه که در مدت کمی موفق شد مرزهای شهرت و معروفیت را طی کند، تنها یک گروه جوان است که به موفقیت و آینده خود ایمان داشته و هیچ گاه از تلاش دست نکشیده است.

در شعرهای این گروه مفاهیمی مانند دوستی، مبارزه بین خوبی و بدی ها، باورها و … به تصویر کشیده شده است. در واقع کسانی که این آهنگ ها را می شوند، تشویق به پیدا کردن هویت و شناخت خود می کند.

 

۴.۳/۵ - (۲۰ امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button