• اگر محصول جدیدی را تبلیغ می کنید.

هر زمان که محصول تازه ای به بازار می فرستید، نوشته ی شما باید حاوی اطلاعات ویژه ی در مورد محصول باشد، از جمله شکل، وزن، رنگ، قیمت، اندازه کلی، عملکرد، کیفیت و غیره.

 • اگر مخاطب شما افراد فنی ای هستند که قصد دارند این محصول را برای حرفه ی خود انتخاب کنند.

این نوع محصولات شامل اقلام صنعتی، کشاورزی یا مصرف خانگی استو شامل تجهیزات و ابزارهای مصالح ساختمانی، مواد صنعتی و سایر گروه های کلی محصولات است که برای طبقه ی خاصی از خریداران در نظر گرفته میشوند،و به دلیل طبیعت خاص خود، مستلزم اطلاعات فنی هستند.

 • اگر درصدد تغییر موقعیت بازار محصولتان هستید.

برای پشت سر گذاشتن یک بحرا، مسئله را با مشتری در میان بگذارید وقتی شرکت «کرایسلر» مورد سوءظن قرار گرفت و گفته شده که کیلومتر شماره های بعضی از اتومبیل هایش را قطع کردهاست، کمپانی باانتشار یک آگهی ۳۵۰ کلمه ای در تمام روزنامه های معتبر آمریکا به دفعاع از خود پرداخت. مدیر عامل شرکت آن را امضاء کرده بود.

 • اگر از خواننده می خواهید که پول زیادی را صرف خرید محصول کند، باید از نوشته ی طولانی استفاده کنید.

مشتریان می توانند انتظار داشته باشند که از چنین محصولاتی استفاده طولانی مدت کنند و پیش از خرید نیاز به اطلاعات کامل دارند. نوشته ی شما باید به گونه ای طراحی شود که به توجیهه قیمت محصولتان، کیفیت، عملکرد و جایگاه اجتماعی آن کمک کند.

 • افزایش اعتبار با تأکید یک نهاد رسمی

اعلام پشتیبانی موسسه ای خارج از دایره ی مشتریان، نهاد های تربیتی، جامعه ی تجاری یا نهاد های دولتی، راه تضمین شده ای برای جلب مشتری است.کمپانی «دنلوپ» توسط مجمع تنیس آمریکا تأیید شده است و زمانی که تأیید خمیر دندان«کرست» گرفت، در عرض چند ماه ۲۵ درصد به میزان فروش این محصول افزوده شد.

 • افزایش اعتبار با جوایز و مدال ها

فهرست جوایزی را که نصیب محصولتان شده است، نکه دارید. مردم اعتقاد دارند محصولاتی که برنده جایزه می شوند، معمولاً دارای کیفیت برتری هستند.

 • افزایش اعتبار با تاریخچه ی محصول

مصرف کنندگان اغلب تصور می کنند محصولاتی که عمر طولانی تر دارند، از کیفیت بهتری برخوردارند.صابون «آیووری» ۱۲۶ سال عمر دارد، آب انگور «ولش» ۱۳۶ سال، نان«وستون» ۱۲۶ سال و شکلات «هرشلی»۱۱۱ سال. همه ی این محصولات موفق بوده اند.

 • افزایش اعتبار با تعداد مشتریان

تعداد مشتریان راضی می تواند باعثجلب مشتریان بالقوه شود. برای مثال زمانی که «مک دونالد» اعلام کرد بیش از ۷۰ میلیارد همبرگر فروخته است.ما در این جا سه روش بهره برداری از چنین احساسات پرشور و شوقی را ارئه می کنیم.شما می توانید درصد مصرف مشتریان را تبلیغ کنید، برای مثال : «۹۰ درصد کانادایی ها «آناسین» مصرف می کنند»می توانید به مشتریان راضی اشاره کنید: « در سال گذشته بیش از ۱۲ هزار اتومبیل فروخته ایم»می توانید به مشتریان راضی اشاره کنید: « از هر ۱۰ نفر، ۹ نفر «سون آپ» را ترجیح می دهند.

کلود هاپکینز ، از آژانس های تبلیغاتی «لرد اند تاماس» می نویسند: » «مردم مثل گوسفندند. آن ها نمی توانند در مورد ارزش ها قضاوت کنند، من و شما هم نمی توانیم. ما بیشتر چیزها را با قضاوت دیگران ارزیابی می کنیم، با آنچه که مطلوب دیگران است. ما با جمعیت حرکت می کنی.. بنابراین موثرترین عاملی که من در تبلیغات یافته ام، گرایش عموم است. این عاملی است که نباید نادیده گرفته شود. مردم دنبال مدند. ما به ندرت برای خودمان تصمیم می گیریم، زیرا حقایق را نمیدانیم. اما وقتی می بینیم که جمعیت جهت خاصر را دنبال می کنند، میل به تبعیت از آنان پیدا می کنیم.»

 • افزایش اعتبار بامشتریان معروف

بیل کلینتون در ابتدای دوره ریاست جمهوری اش، هر روز صبح در زمان ورزش روزانه اش توقفی در مک دونالد می کرد. لازم به گفتن نیست که این بازدید روزانه باعث افزایش وافر سود همبرگرهای مک دونالد شد.بر اساس اظهارات توماس هریس، مدیر روابط عمومی اسبق مک دونالد، «این عمل به صورت غذای آنان حالت مشروع بخشید و به مردم اجازه داد که یک همبرگر نوش جان کنند. این موضوع همبرگزهای مک دونالد را به صورت مد روز درآورد، حتی برای افرادی که هرگز پا به رستوران های مک دونالد نمی گذاشتند»

 • افزایش اعتبار با تعداد شعبه ها

مک دونالد بیش از ۰۰۰/۳۰ شعبه در ۱۰۰ کشور جهان دارد، و هر روزبیش از ۴ میلیون مشتری را غذا می دهد.ساندویچ های «ساب وی» قدرت محصول خود را با اعلام ۶۲۹/۲۱ شعبه در ۷۶ کشور جهان تقویت کرد.

 • افزایش اعتبار با شهادت مشتریان وفادار

گواهی مشتریان وفادار، هنوز هم به عنوان یکی از موثرترین عوامل در فروش محصولاتی چون قهوه، شامپو، و شوینده ها محسوب می شود.اگر شما مشتریان وفاداری دارید که حاضرند کیفیت محصولتان را تأیید کننددر یک زمان معین فقط از یکی ار آنان استفاده کنید و بگذارید صادقانه حرف بزندد.«یک لحن محاوره ای و طبیعی، حالت متقاعده کننده تری به گواهی می دهد.»

کاتالوگ ۳ لت ایده پردازان پرفروش ترین  قالب کاتالوگ های  سبک

اخیرا موضوع جالبی توجه بخش فروش شرکت ایده پردازان را به خود جلب کرده . مشتریان عزیز شرکت ایده پردازان در بخش طراحی و چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی علاقه و گرایش بسیار زیادی نسبت به کاتالوگ های ۳ لت ویژه ایده پردازان  به خود نشان می دهند . از شرکت های صنایع بزرگ مانند مجتمع بنی هاشم گرفته و شرکت های خصوصی خدمات محور مانند رایانه کمک تا اورگان های نیمه دولتی و دولتی مانند بیمه کوثر و …

ما هم بر آن شدیم تا ویژگی های منحصر به فرد این کاتالوگ کوچک اما بسیار موثر و کارآمد را با هم بررسی و معرفی کنیم.

 

کاتالوگ 3 لت

کاتالوگ ۳ لت

کاتالوگ 3 لت

کاتالوگ ۳ لت

کاتالوگ 3 لت

کاتالوگ ۳ لت

کاتالوگ 3 لت

کاتالوگ ۳ لت

کاتالوگ 3 لت

کاتالوگ ۳ لت

 

اندازه کاتالوگ

قطع گسترده این کاتالوگ ۴۴ سانتی متر در ۲۲ سانتی متر است. اندازه هر لت آن با هم متفاوت بوده و اندازه اصلی بسته شده آن به اندازه مستطیل طلایی بسیار نزدیک می باشد. همین امر باعث دوست داشتنی شدن سایز این کاتالوگ می باشد.

این کاتالوگ به علت داشتن یک زبانه از لت زیری به راحتی می تواند برندینگ محصول و رنگ محصول را تداعی کند.

لت سوم که کوچکترین لت این کاتالوگ است دقیقا نقطه اوج این کاتالوگ بوده، مانند یک صفحه یادآوری عمل کرده و می تواند موارد مهمی بر اساس نیاز شرکت ها همچون لیست برخی از مشتریان یا شعار تبلیغاتی در رنگ تمپلات سازمانی محصول یا دیگر گروه محصولات و … را معرفی نمود.

این کاتالوگ پیشنهاد خوبیه برای معرفی سریع و کم هزینه یک گروه محصول و یا خدمت  که قابلیت گنجاندن بخش معرفی محصول، مزیت های محصول نسبت به محصولات مشابه ، محصولات زیر مجموعه و ویژگی های منحصر به فرد گروه محصول را دارا است.

خصوصیات چاپی

این کاتالوگ بر روی کاغذ گلاسه ۳۰۰ گرم هانسل کره با روکش سلفون مات حرارتی پشت و رو و UV موضعی براق پشت و رو در شرکت ایده پردازان چاپ و ارائه می گردد.

قیمت تمام شده و زمان تحویل

اثر گذار بودن ، زمان تحویل سریع، کیفیت بالای طراحی و چاپ و همچنین ارزان بودن این کاتالوگ نسبت به کاتالوگ های مشابه از دلایل مهم محبوبیت این اقلام چاپی است. بنا به در خواست مشتریان عزیز این کاتالوگ  قابلیت اضافه کردن جیب بر روی لت وسط برای استفاده کردن به عنوان فولدر،قرار دادن کارت و یا تعبیه قفل بسته شدن درب کاتالوگ را دارا می باشد.

قیمت تمام شده طراحی گرافیک بدون جیب فولدر این محصول ۱,۱۹۰,۰۰۰ تومان و همراه با جیب فولدر ۱,۴۹۰,۰۰۰ تومان می باشد.

 

 طراحی جلد کاتالوگ های تبلیغاتی

در مقاله هفته گذشته اشاره شد به اینکه بیشتر تصمیمات خرید در جایی به نام مغز قدیم تجزیه و تحلیل می گردد و تمامی ابزارهای تبلیغاتی سعی برآن دارند تا توجه این قسمت مغز انسان را به خود جلب کنند و همچنین گفته شد که مغز قدیم دیوانه وار با تصاویر ارتباط برقرار می کند و اعصاب بینایی مستقیماً به مغز قدیم متصل هستند و این موضوعات در تمامی ابزارهای تبلیغاتی مهم و موثر هستند که طراحی کاتالوگ های تبلیغاتی نیز از آن مستنثی نمی‌باشد. نقطه آغاز هر تبلیغی، شدیداً بر مغز قدیم تأثیرگذار است از این روست که جلد کاتالوگ های تبلیغاتی به عنوان نقطه پرتاب توجه به یک کاتالوگ تبلیغاتی تلقی می‌گردد.

در طراحی جلد کاتالوگ های تبلیغاتی، اصولاً بر اساس سه روش زیر محتوای کاتالوگ را به تصویر تبدیل می کنند:

 1. روش انتزاعی(Abstract)
 2. روش رمز گونه یا سمبلیک (Symbolic)
 3. روش واقع نمایانه(Realistic)

به کارگیری هر یک از روش های فوق به محتوای نهفته در کاتالوگ بستگی دارد. پس پیدا کردن کلمه کلیدی محتوا و ایده پیامی که باید به تصویر رعایت شود بسیار مهم است. از این روست که تبدیل امر خواندنی (کلام) به امر دیدنی (تصویر) بسیار پیچیده بوده و انتخاب نادرست هریک از روش های فوق می تواند اثربخشی را کم نماید.

خلق تصویر به روش انتزاعی:

در این روش از تصویرگری، هرگز با المان های طبیعی و ملموس و آشنا مثل درخت، گل، پنجره و …. اقدام به تصویر سازی نمی گردد. بلکه با بکارگیری عناصر ذهنی، جهت، فضا، جاذبه و … اقدام به تصویرگری می گردد. در این نوع از تصویر سازی، سطح رنگ، نقطه، خط و بافت تبدیل به یک معادل بصری خلاق و بدیع می نماییم.

طراحی جلد کاتالوگ - روش انتزاعی

طراحی جلد کاتالوگ – روش انتزاعی

خلق تصویر به روش رمزی:

شیوه رمزی یا سمبولیک، به سختی می توان شباهت های ظاهری بین متن و تصویر پیدا کرد. این نوع تصویر سازی اصولاً برای متونی مناسب است که برخوردار از لایه های درونی و مفاهیم ذهنی است و می توان گفت از این روش به هیچ وجه در طراحی جلد کاتالوگ های تبلیغاتی استفاده نمی گردد ومعمولاً برای تصویرسازی جلد کتاب های عرفانی و رمان مورد استفاده قرار می گیرد.

طراحی جلد کاتالوگ - روش سمبلیک

طراحی جلد کاتالوگ – روش سمبلیک

خلق تصویر به شیوه واقع نمایانه:

این روش مرسوم ترین و موثرترین پیشنهاد تصویرسازی در طراحی جلد کاتالوگ های تبلیغاتی است. این روش، تصاویر و کلمات را در یک هماهنگی خاص با یکدیگر قرار می دهد. این روش نسبت به دو روش قبل پیشرفت چشمگیری داشته چرا که عکس‌العمل ناخودآگاه انسان به موارد ملموس و شناخته شده صورت می‌گیرد تا موارد ناشناخته و زاییده ذهن.

طراحی جلد کاتالوگ - روش واقع نمایانه

طراحی جلد کاتالوگ – روش واقع نمایانه

پاتریک رنوس در کتاب بازرایابی عصبی می گوید: مغز قدیم دائم در حال بررسی موارد ملموس و آشناست. پس عکس های واقعی اگر با یک خلاقیت زیرکانه همراه گردد می تواند تصویر به یاد ماندنی را در ذهن مخاطب به همراه داشته باشد. همچنین وجود حرکت در تصویر جلد کاتالوگ‌های تبلیغاتی می تواند جلب توجه مخاطب را چند برابر نماید. هرگونه حرکت سریع توجه ذهن قدیم را به خود جلب می کند چرا که ورودی های خطر برای انسان، وجود هرگونه حرکت سریع و تغییر در محیط است.

چرا در طراحی کاتالوگ های تبلیغاتی، تصاویر کاتالوگ مهمترین وظایف را ایفا می کنند؟

جواب این سوال به موضوعی بسیار جالب بر می گردد که تاثیر آن در گستره ای فراتر از طراحی یک کاتالوگ تبلیغاتی است .

برای پاسخ به این سوال بسیار مهم، لازم است آشنایی مختصری با مغز انسان داشته باشیم.مغز به سه بخش عمده تقسیم می شود که از نظر ساختار سلولی و عملکرد با هم متفاوت هستند. با وجود اینکه این سه بخش بر فعالیت یکدیگر تاثیر می گذارند و نمی توان به طور محض فعالیت مغزی خاصی را به یک بخش نسبت داد ولی هر کدام از قسمت های مغز نقش ویژه ای دارند.این سه بخش مغز جدید، مغز میانی و مغز قدیم نام دارند.

مغز جدید انجام کارهای تحلیلی و پیچیده را بر عهده دارد. تصمیمات منطقی، آموزش و کارهای ارادی ما با فرماندهی این بخش مغز انجام می شود. مغز میانی بیشتر با موارد احساسی سر و کار دارد .مغز قدیم عهده دار فعالیت های اصلی ما برای حفظ بقاست. مثلا وقتی گرسنه می شویم مغز قدیم دستور می دهد که به این مورد رسیدگی گردد.مغز قدیم در واقع یک وقفه رد نشدنی صادر می کند که باید در اولین فرصت ممکن به آن رسیدگی شود .

تصاویر کاتالوگ مهمترین وظایف را ایفا می کنند

تصاویر کاتالوگ مهمترین وظایف را ایفا می کنند

خانم لزلی هارت در کتاب “مغز چگونه کار می کند” توضیح می دهد که شواهد نشان می دهد مغز قدیم قسمتی است که تعیین می کند کدام بخش اطلاعات دریافتی، برای پردازش به مغز جدید مخابره شود و کدام تصمیم تایید شود و یا اینکه رد شود . پس اگر با عملکرد مغز قدیم آشنا شویم می توانیم عملیات تاثیر گذارتری را طراحی کنیم. پروفسور جرالد زالت من می گوید ۹۵ درصد افکار،احساسات و یادگیری ما به طور ناخودآگاه شکل می گیرد وهمین موضوع پایه اصلی عملکرد مغز قدیم را تشکیل می دهد.

اغلب تصمیمات خرید ما با مغز قدیم انجام می شود پس بسیار مهم است که ما مستقیم با مغز قدیم صحبت کنیم .

مغز قدیم با تصاویر ارتباط برقرار می کند

۶۵درصد تمامی اطلاعاتی که به مغز منتقل می گردد از طریق بینایی است.علم عصب شناسی نشان می دهد مقتی چیزی می بینبم که شبیه مار است، مغز قدیم در ۲ هزارم ثانیه عکس العمل نشان می دهد، حتی قبل از آنکه مغز قدیم تشخیص دهد مورد مشاهده شده آیا واقعا مار است یا خیر.

عصب های بینایی به مغز قدیم متصل است و اطلاعات تصویری با سرعت به مغز قدیم منتقل می شود.اعصاب بیداری ۲۵ برابر سریعتر از اعصاب شنیداری عمل می کند.این موضوع بسیار قابل توجه است که واژگان با مغز قدیم مورد بررسی و تجزیه تحلیل قرار می گیرندول تصاویر با مغز قدیم.

چون تصاویرمی توانند  مورد توجه مغز قدیم قرار گیرند از این رو است که در طراحی کاتالوگ های تبلیغاتی، تصاویر کاتالوگ مهمترین وظایف را ایفا می کنند

8 ویژگی اصلی کاتالوگ های حرفه ای تبلیغاتی

۸ ویژگی کاتالوگ های حرفه ای تبلیغاتی

 ۸ ویژگی کاتالوگ های حرفه ای تبلیغاتی

 1. ابتدا و انتهای به یاد ماندنی : در هر فرآیند فروش، مهمترین مواردی که مورد توجه مغز قدیم قرار می گیرد آغاز و پایان آن فرآیند است.کاتالوگ های تبلیغاتی نیز آن مستثنی نیست.اولین جملات و تصاویر وآخرین صفحات باید با دقت و ظرافت اجرا شود.(به زودی مقاله کاملی از این موضوع مهم در بخش وبلاگ ایده پردازان ارائه خواهد شد)
 2. بکارگیری عکس های مرتبط، واقعی و با کیفیت : این را باید بدانیم که فقط موارد ملموس و واقعی درک می شوند. پاتریک رنوویس در کتاب بازاریابی عصبی می گوید مغز قدیم دائم در حال بررسی موارد ملموس و آشناست … (به زودی مقاله کاملی از این موضوع مهم در بخش وبلاگ ایده پردازان ارائه خواهد شد)
 3. استفاده از انفوگرافیک ها بجای متن : ۶۵ درصد تمامی اطلاعاتی که به مغز وارد می شود از طریق بینایی است.واژگان با مغز جدید ارتباط برقرار می کنند ولی تصاویر با مغز قدیم… (به زودی مقاله کاملی از این موضوع مهم در بخش وبلاگ ایده پردازان ارائه خواهد شد)
 4. حفظ یکپارچگی تا صفحات پایانی : استفاده از یک هارمونی در بافت ها و رنگ ها و نوع نوشتار در قسمت های اصلی صفحات کاتالوگ، باعث می شود که مخاطب شما آرامش لازم برای ورق زدن و خواندن مطالب پیدا کند. نباید فراموش کرد که تضاد در طراحی باعث واکنش مغز نا خودآگاه شده و توجه مخاطب را بیشتر می کند.
 5. جلدخلاقانه و جذاب :هر گونه حرکت سریع توجه مغز قدیم را به خود جلب می کند.چون ورودی های خطر برای انسان هر گونه تغییر و حرکت سریع است.پینهاد می شود در طراحی جلد از این تکنیک برای جلب توجه استفاده کنید. از تصاویری که در آن نوعی حرکت در آن نهفته است استفاده نمایید
 6. دسته بندی منظم محتوا : نوع طراحی و جایگذاری محتوای کاتالوگ باید از یک آهنگ متناسب و تکرار پذیری در تمامی صفحات بهره ببرد. عنوان ها باید کامل مشخص و موارد مهم تر در متن باید مجزا گردد. تا چشم مخاطب شما خسته نشود.
 7. چیدمان ساده ولی چشم نواز : چیدمان مناسب ،زیبا و منتطقی می تواند انتخاب مشتری شما را ساده تر سازد.چیدمان مناسبی که منطق آن بلاغاصله توسط مشتری کشف می شود می توتند باعث خرید بیشتر گردد. مثلا محصولات به ترتیب قیمت چیده شده شده باشند. محصول گرانتر اولین گزینه و محصول ارزانتر در آخرین گزینه قرار گیرد.
 8. محتوای نوشتاری کوتاه و روان :  همانطو که در گزینه ۳ اشاره گردید. مغز قدیم با نوشتار ارتباط بسیار کمی برقرار می کند. از این رو باید با تصاویر با او صحبت کرد . همچنین از واژه های گروه اول ساموئل هایاکاوا استفاده کنید.واژه های این گروه کاملا تصویری و ملموس هستند و با گفته شدن واژه تصویر واضح و روشنی در ذهن شکل می گیرد. مانند واژه سیب سبز، آیفون، پراید قرمز و …

همه چیز درباره بروشورهای تبلیغاتی

بروشورها و کاتالوگ های تبلیغاتی می توانند از بهترین نماینده های فروش شرکت ها و سازمان ها باشند. آنها جوری باید طراحی شده باشند که در غیاب شما دقیقاً همان کاری را انجام دهند که شما انجام می دادید. مسئولیت خطیر این اقلام چاپی تبلیغاتی، معرفی درست و بی کم و کاست اهداف، محصولات و ارزش های شرکت و یا سازمان شماست.

بروشور دفترچه و یا راهنمای معرفی خصوصیات ریز کالاها، تجهیزات، خدمات، قابلیت های محصول و … بوده که از طرف شرکت تولید کننده به مشتری هدف ارائه می گردد.

جنبه های تبلیغاتی و جذب کننده، هدف اصلی بروشورها و کاتالوگ های تبلیغاتی است. معرفی شرکت، تنوع محصولات، سابقه فعالیت شرکت و توضیحات تکمیل در مورد خدمات و محصولات همه در کنار هم شرایط فروش محصول را فراهم آورده و کسب و کار توسعه می یابد.

بروشور شامل روی جلد و پشت جلد می باشد و به روش متنوعی صحافی می گردد. یکی از ویژگی های مهم و قابل توجه بروشور این است که میزان بسیار زیادی از محتوای بصری و نوشتاری را بدون ایجاد به هم ریختگی در اختیار مخاطب قرار می دهیم.

در اختیار قراردادن بروشور به مشتری این امکان را فراهم می آورد تا مخاطب مدت زمان طولانی تری را جهت بررسی محصول نسبت به دیگر انواع اقلام گرافیکی در اختیار داشته باشد. بروشور تبلیغاتی به عنوان یک هدایتگر در ارتباط  با موضوع مورد بررسی عمل کرده و وقت مشتری برای کالاها و موضوعات خدماتی ضروری و می تواند طراحی و چاپ گردد.

بروشور در قطع های متنوعی بر اساس نیاز موضوع و رویکرد مخاطب و حجم تصاویر و نوشتار طراحی و منتشر می گردد که قطع متداول آن A4,A5  می باشد.

همه چیز درباره بروشورهای تبلیغاتی

همه چیز درباره بروشورهای تبلیغاتی

بروشور یکی از سه روش زیر طراحی و ارائه می گردد:

بروشور لتی: بروشورهایی که صفحات آن روی هم تا خورده و به صورت مجموعه ای از صفحات تا شده در دسترس مصرف کنندگان ومشتریان قرار می گیرد.

که بزرگترین مزیت این بروشور عدم استفاده از دوخت و چسب که در نهایت با خطوط تا خورده انجام می گیرد.

طریقه تا خوردن صفحات بروشور بر روی هم به صورت های زیر می باشد:

بروشور آکاردئونی: تا خوردن به صورت رو به پشت و پهنای لت ها هم اندازه می باشد.

بروشور تودلی: تا شدن یک صفحه بر روی صفحه کنار خود سپس در صفحه روی صفحه کناری تا می شوند.       لت هایی که روی لت دیگر تا می شوند معمولاً  کمی کوچکتر تعریف می گردند.

بروشورهای خلاقانه: کاملاً ابتکاری و تلفیقی از به دستور آکاردئونی و به دستور تودلی طراحی می گردد. بروشورهایی که دارای صفحات کم و مورد استفاده در نمایشگاه ها می باشند را از بروشورهای لتی استفاده             می کنند.

بروشورهای فرمی: چیدمان صفحات بر اساس کتاب است- دیدن تمامی صفحات در کنار هم امکان پذیر نمی باشد چراکه صفحات در قسمت عطف به یکدیگر متصل اند. بروشورهای فرمی معمولاً با مفتول فلزی منگنه و دوخته می شوند.

مواردی که بر روی جلد بروشور مورد استفاده قرار می گیردند عبارت است از: لوگو و یا نشانه، تصاویر مرتبط معمولاً به صورت مفهومی تزئینی تبعیه می گردند و شعار تبلیغاتی توضیحات نوشتاری متن از روی جلد آغاز    نمی شود و اطلاعات تماس و نشانی اغلب در پشت بروشور تعبیه می گردند.

بروشورهای اسلیپ کیس: بروشورهایی که حاوی یک فولدر و یا جیب در پشت جلد که صفحات داخل هر کدام به صورت مجزا در داخل جیب قرار می گیرند گفته می شود. ضخامت جلد این نوع بروشور نسبت به دیگر انواع آن ضخیم تر بوده و در صورت نیاز به محتوای جدید به راحتی با اضافه کردن صفحات مجا این امر امکان پذیر                  می گردد.

بروشور پامفلت: دارای صفحات اندک و کاغذ آن با گرماژ پایین می باشد (دفترچه های راهنما)

بروشور لیف لت: دفترچه های کوچک مورد استفاده در بسته بندی ها مانند بسته های دارو

تعداد صفحات و قطع بروشور بسته به مخاطب هدف، میزان متن و درصد استفاده از تصاویر متفاوت است.

به دلیل فضای زیاد و قابل توجه در بروشورها، همچنین قابل دید نبودن تمامی فضای مورد استفاده می توان موضوع را به زبان های دیگر نیز استفاده نمود.

از مهمترین موضوعات در طراحی بروشور لی اوت مناسب، هماهنگی و یکپارچگی، بکارگیری تصاویر و عناصر بصری مشترک و بکاربردن رنگ های هماهنگ و هارمونیک می باشد.

درج شماره صفحات در بروشور بسته به کاربری و یا تعداد صفحات مورد استفاده در آن می تواند اهمیت پیدا کند.

برای بالا بردن جذابیت بصری بروشور بهتر است متن موجود در آن از یک یا دو فونت نوشته شود همچنین حالات مختلف فونت (سیاه، نازک، با ضخامت) می تواند زیبایی خاص را القا نماید.

همه چیز درباره کاتالوگ های تبلیغاتی

کاتالوگ های تبلیغاتی راهنمای آشنایی با کلیات کالا، خدمات، مزایا و … می باشد. کاتالوگ را از طرف ارائه دهنده محصولات و یا خدمات به مشتری جهت معرفی محصولات و خدمات ارائه می شود.

کاتالوگ جزو اقلام چاپی است که از بسیاری جهات به بروشورشباهت دارد- چگونگی معرفی موضوع وجه تمایز اصلی آنهاست- در کاتالوگ موضوع مختصر و مفید مطرح شده در حالی که بروشور به طور مفصل و دقیق موضوع را شرح می دهد. تفاوت کاربرد کاتالوگ در همین جا مشخص می گردد.

تفاوت کاربرد بروشور و کاتولوگ را در یک مثال بیان می کنیم:فرض کنید برای خرید یک دستگاه لباسشوئی به فروشگاه لوازم خانگی مراجعه کرده اید.به شما در ابتدا چند کاتالوگ که مجموعه ای از مدل های مختلف لباسشوئی های تولید کارخانجات مختلف فهرست واره به همراه عکس و مشخصات اولیه ارائه می شود.پس از انتخاب مدل مناسب و خرید آن، این بروشور محصول است که با ارائه اطلاعات کامل و دقیق محصولی که خریداری کرده اید موضوعات لازم جهت چگونگی استفاده صحیح، ضمانت ها، نگهداری، تعمیر و … را به شما ارائه می نماید.کاغذ مورد استفاده در کاتالوگ به علت استفاده بیشتر نسبت به بروشور بادوام تر و با گرماژ بالاتر منتشر می گردد.

همه چیز درباره کاتالوگ های تبلیغاتی

همه چیز درباره کاتالوگ های تبلیغاتی

تشابه زیادی میان بروشور و کاتالوگ وجود دارد. اصول و ترکیب بندی المان های بصری، ابعاد، اندازه فونت، گرماژ کاغذ و … از این موارد می باشد میزان چگالی تصاویر استفاد شده نسبت به محتوای استفاده شده در کاتالوگ ها بسیار بیشتر از بروشور می باشد.قطع A4 از مرسوم ترین ابعاد طراحی چاپ کاتالوگ است. اندازه تصاویر به مانند بروشور به عوامل مطرح شده در بخش بروشور بستگی دارد. ولی میزان کیفیت عکس در کاتالوگ ها می بایست بسیار بالا  و بسیار جذاب و گیرا باشد. در حالی که بروشورها در بعضی از موارد تک رنگ و حتی رسمی ارائه می شوند. تأثیرگذاری مراودات و ارتباطات بازاریابی و فروش از موارد مهم رقابت در دنیای امروز و موفقیت در کسب وکار امروزی است.

از بهترین و کارآمد ترین ابزارهای ارتباطی کاتالوگ های تبلیغاتی است که باعث برقراری ارتباطط موثر با مشتری هدف می گردد.کاتالوگ های تبلیغاتی با در اختیار قراردادن جزئیات مهم و جامع با شکلی جالب و جذاب به مدیران مجموعه های بزرگ و کوچک این امکان را می دهد تا اهداف خود را محقق  نمایند.این ابزار ارتباطی قدرتمند مشکل انتقال اطلاعات را جذاب و خوش آیند می سازند.