8 ویژگی اصلی کاتالوگ های حرفه ای تبلیغاتی
8 ویژگی اصلی کاتالوگ های حرفه ای تبلیغاتی

۸ ویژگی کاتالوگ های حرفه ای تبلیغاتی

 ۸ ویژگی کاتالوگ های حرفه ای تبلیغاتی

  1. ابتدا و انتهای به یاد ماندنی : در هر فرآیند فروش، مهمترین مواردی که مورد توجه مغز قدیم قرار می گیرد آغاز و پایان آن فرآیند است.کاتالوگ های تبلیغاتی نیز آن مستثنی نیست.اولین جملات و تصاویر وآخرین صفحات باید با دقت و ظرافت اجرا شود.(به زودی مقاله کاملی از این موضوع مهم در بخش وبلاگ ایده پردازان ارائه خواهد شد)
  2. بکارگیری عکس های مرتبط، واقعی و با کیفیت : این را باید بدانیم که فقط موارد ملموس و واقعی درک می شوند. پاتریک رنوویس در کتاب بازاریابی عصبی می گوید مغز قدیم دائم در حال بررسی موارد ملموس و آشناست … (به زودی مقاله کاملی از این موضوع مهم در بخش وبلاگ ایده پردازان ارائه خواهد شد)
  3. استفاده از انفوگرافیک ها بجای متن : ۶۵ درصد تمامی اطلاعاتی که به مغز وارد می شود از طریق بینایی است.واژگان با مغز جدید ارتباط برقرار می کنند ولی تصاویر با مغز قدیم… (به زودی مقاله کاملی از این موضوع مهم در بخش وبلاگ ایده پردازان ارائه خواهد شد)
  4. حفظ یکپارچگی تا صفحات پایانی : استفاده از یک هارمونی در بافت ها و رنگ ها و نوع نوشتار در قسمت های اصلی صفحات کاتالوگ، باعث می شود که مخاطب شما آرامش لازم برای ورق زدن و خواندن مطالب پیدا کند. نباید فراموش کرد که تضاد در طراحی باعث واکنش مغز نا خودآگاه شده و توجه مخاطب را بیشتر می کند.
  5. جلدخلاقانه و جذاب :هر گونه حرکت سریع توجه مغز قدیم را به خود جلب می کند.چون ورودی های خطر برای انسان هر گونه تغییر و حرکت سریع است.پینهاد می شود در طراحی جلد از این تکنیک برای جلب توجه استفاده کنید. از تصاویری که در آن نوعی حرکت در آن نهفته است استفاده نمایید
  6. دسته بندی منظم محتوا : نوع طراحی و جایگذاری محتوای کاتالوگ باید از یک آهنگ متناسب و تکرار پذیری در تمامی صفحات بهره ببرد. عنوان ها باید کامل مشخص و موارد مهم تر در متن باید مجزا گردد. تا چشم مخاطب شما خسته نشود.
  7. چیدمان ساده ولی چشم نواز : چیدمان مناسب ،زیبا و منتطقی می تواند انتخاب مشتری شما را ساده تر سازد.چیدمان مناسبی که منطق آن بلاغاصله توسط مشتری کشف می شود می توتند باعث خرید بیشتر گردد. مثلا محصولات به ترتیب قیمت چیده شده شده باشند. محصول گرانتر اولین گزینه و محصول ارزانتر در آخرین گزینه قرار گیرد.
  8. محتوای نوشتاری کوتاه و روان :  همانطو که در گزینه ۳ اشاره گردید. مغز قدیم با نوشتار ارتباط بسیار کمی برقرار می کند. از این رو باید با تصاویر با او صحبت کرد . همچنین از واژه های گروه اول ساموئل هایاکاوا استفاده کنید.واژه های این گروه کاملا تصویری و ملموس هستند و با گفته شدن واژه تصویر واضح و روشنی در ذهن شکل می گیرد. مانند واژه سیب سبز، آیفون، پراید قرمز و …
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید