همه چیز درباره کاتالوگ های تبلیغاتی

همه چیز درباره کاتالوگ های تبلیغاتی

همه چیز درباره کاتالوگ های تبلیغاتی

کاتالوگ های تبلیغاتی راهنمای آشنایی با کلیات کالا، خدمات، مزایا و … می باشد. کاتالوگ را از طرف ارائه دهنده محصولات و یا خدمات به مشتری جهت معرفی محصولات و خدمات ارائه می شود.

کاتالوگ جزو اقلام چاپی است که از بسیاری جهات به بروشورشباهت دارد- چگونگی معرفی موضوع وجه تمایز اصلی آنهاست- در کاتالوگ موضوع مختصر و مفید مطرح شده در حالی که بروشور به طور مفصل و دقیق موضوع را شرح می دهد. تفاوت کاربرد کاتالوگ در همین جا مشخص می گردد.

تفاوت کاربرد بروشور و کاتولوگ را در یک مثال بیان می کنیم:فرض کنید برای خرید یک دستگاه لباسشوئی به فروشگاه لوازم خانگی مراجعه کرده اید.به شما در ابتدا چند کاتالوگ که مجموعه ای از مدل های مختلف لباسشوئی های تولید کارخانجات مختلف فهرست واره به همراه عکس و مشخصات اولیه ارائه می شود.پس از انتخاب مدل مناسب و خرید آن، این بروشور محصول است که با ارائه اطلاعات کامل و دقیق محصولی که خریداری کرده اید موضوعات لازم جهت چگونگی استفاده صحیح، ضمانت ها، نگهداری، تعمیر و … را به شما ارائه می نماید.کاغذ مورد استفاده در کاتالوگ به علت استفاده بیشتر نسبت به بروشور بادوام تر و با گرماژ بالاتر منتشر می گردد.

همه چیز درباره کاتالوگ های تبلیغاتی

همه چیز درباره کاتالوگ های تبلیغاتی

تشابه زیادی میان بروشور و کاتالوگ وجود دارد. اصول و ترکیب بندی المان های بصری، ابعاد، اندازه فونت، گرماژ کاغذ و … از این موارد می باشد میزان چگالی تصاویر استفاد شده نسبت به محتوای استفاده شده در کاتالوگ ها بسیار بیشتر از بروشور می باشد.قطع A4 از مرسوم ترین ابعاد طراحی چاپ کاتالوگ است. اندازه تصاویر به مانند بروشور به عوامل مطرح شده در بخش بروشور بستگی دارد. ولی میزان کیفیت عکس در کاتالوگ ها می بایست بسیار بالا  و بسیار جذاب و گیرا باشد. در حالی که بروشورها در بعضی از موارد تک رنگ و حتی رسمی ارائه می شوند. تأثیرگذاری مراودات و ارتباطات بازاریابی و فروش از موارد مهم رقابت در دنیای امروز و موفقیت در کسب وکار امروزی است.

از بهترین و کارآمد ترین ابزارهای ارتباطی کاتالوگ های تبلیغاتی است که باعث برقراری ارتباطط موثر با مشتری هدف می گردد.کاتالوگ های تبلیغاتی با در اختیار قراردادن جزئیات مهم و جامع با شکلی جالب و جذاب به مدیران مجموعه های بزرگ و کوچک این امکان را می دهد تا اهداف خود را محقق  نمایند.این ابزار ارتباطی قدرتمند مشکل انتقال اطلاعات را جذاب و خوش آیند می سازند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *