طراحی کاتالوگ

هشت نوع عنوان تبلیغاتی به نتیجه های برتری منتهی می شوند :

  • عنوانی که قول بهره ای را به مشتری می دهد .

این گونه عنوان ها بهترین فروش را دربر میگیرند . مردم همواره خواهان خرید محصولاتی هستند که به آسانی مورد استفاده قرار میگیرند مصرف انرژی اندکی داشته باشد و جایگاه اجتماعی آنان را تقویت کند .

مصرف کنندگان اتومبیل نمی خرند آنان سرعت امنیت یا جایگاه اجتماعی را میخرند . تولید کنندکان لوازم ارایشی کرم های حاوی آب و چربی را نمی فروشند آنان زیبایی وسوسه و جوانی را می فروشند و شما هرگز نباید این را فراموش کنید .

تبلیغات موثر بر اساس وعده ای ضمنی و جایگاهی روشن قرار میگیرد .

یک بار ساموئل جانسون گفت :  وعده ، وعده ای بزرگ ، روح تبلیغات است

کالوین کلاین عطر نمی فروشد وسوسه میفروشد .

همواره از مضامین مثبت استفاده کنید و هرگز به خوانندگانتان این احساس را نبخشید که اشتباه می کنند . هرگز آنان را آزرده نسازید هرگز آنان را سرزنش نکنید . آگهی هایی که در مخاطبان ترس را خلق می کنند معمولا به نتیجه ای نمی رسند .برای وادار کردن مردم به مسواک زدن دندان هایشان راه های بهتری از نشان دادن تصویر دندان کثیف و کرم خورده وجود دارد .

موسسه ی ” استارچ ” اظهار داشته است که آگهی هایی با عنوان مثبت موثرتر از حالت معکوس آن بوده و ۵۰ درصد از مخاطبان به آن توجه کرده اند .

همیشه فروش محصولی که جانب خوب آن نشان داده میشود نسبت به محصولی که جانب بد آن به نمایش در میآید آسانتر است به جز در آگهی های دارو شوینده ها بیمه و خدمات مالی . مردم به دنبال سود هستند نه تنبیه .

چند سال پیش ژیلت به تبلیغ شامپویی برای موهای چرب پرداخت . نام این محصول فقط برای موهای چرب بود . جای تعجب نیست که این محصول به زودی از روی قفسه ی فروشگاه ناپدید شد . مردم مایل به خرید محصولی نبودند که انان رابه یاد موهای چربشان می انداخت . ژیلت خیلی زود درس خود را آموخت و به زودی تیغ یک بار مصرف را با عنوان ” خبر خوش”به بازار فرستاد .

بعضی از تبلیغات وعده ی منافع متعددی را میدهند _اغلب بیش از سه وعده _ این یک اشتباه است . شما ذهن خواننده را با وعده ی منافع بسیار سرگردان می کنید . آگهی هایی که بهترین نتیجه ها را کسب می کنند تمام انرژی خود را بر وعده ی خاصی متمرکز می سازند .

گاهی دشوار است تعیین کنیم که چه نوع تبلیغاتی توجه مصرف کننده را جلب می کند . برای مثال پوشک بچه را در نظر بگیرید . ” پمپرز ” در تبلیغ پوشک های یک بار مصرف خود بر عملی بودن ان تاکید میکند . این نکته ی خوبی بود اما استقبال مصرف کنندگان متوسط بود . پس پمپرز بر این نکته تمرکز کرد که این پوشک کودک شما را خشک و خوشحال نگه میدارد و میزان فروش بالا رفت . روسر ریوز ادعا می کرد که یک آگهی خوب تنها از یک دستور فروش منحصر به فرد تبعیت خواهد کرد . هر تبلیغاتی باید به هر خواننده ای بگوید ” این محصول را بخر و از این امتیاز استفاده کن ” این باید پیشنهادی باشد که رقبا نمی توانند یا نمی خواهند به مصرف کننده ارائه کنند.

همواره مطمئن شوید که وعده هایتان باور کردنی اند و مبالغه نمی کنید . اگر رضایت مشتری از مصرف محصولتان کمتر از میزان انتظارش باشد آنان احتمالا این محصول را دوباره نمیخرند .

” پیرادیجی ” دست به تبلیغات بسیار وسیعی زد که به سرعت  ۸۶۰٫۰۰۰ مشتری را به خود جلب کرد . اما یک مسئله وجود داست : بهترین تکنولوژی توسط ” امریکا انلاین ” که در آن زمان ۱۸۱٫۰۰۰ مشتری داشت . طی چهارسال همه چیز عوض شد . پیراچی برای نجات زندگی اش میجنگید و ” امریکا آنلاین ” ۸ میلیون کاربر داشت .

  • اطلاعات ساده و کوتاه:

وعده هایی که میفروشند

زیبایی، لاغری ، جذابیت ، جاذبه جنسی ، فریبندگی

جوانی ، عشق ، شور و حرارت

سلامتی ، عمر طولانی ، قدرت ، مردانگی ، جسارت

رهایی از درد عاطفی یا جسمانی

تمیزی ، تازگی ، طبیعی بودن

قیمت خوب ، کیفیت ، ذخیره پول

امنیت ، حمایت

امروزی شدن، پیشرفت ، احیاء

شادی ، لذت ، سرگرمی

ارزش غذایی ، سلیقه خوب

اعتماد به نفس ، رضایت

راحتی ، سلامتی ، احساس تعلق

محبوبیت ، تحسین ، خوش خلقی

شور و هیجان ، انرزی، قدرت

ماجرا ، رهایی ، ازادی ، غیر منتظره ، منع شده

تخیل ، جادویی ، کنجکاوی

استراحت ، آرامش ، خلاقیت

گرمی ، نزدیکی ، دوستی ، ثبات ، قابل اعتماد بودن

کمال گرایی ، تضمین ، کیفیت برتر

کمیت ، انتخاب ، سهولت ، سادگی ، استحکام ، سرعت

نادر ، اساسی ، تازه ، متفاوت

تجربه ، اساسی ، تازه ، تخسس

اصلی ، نخستین ، واقعی

نام تجاری ، محصول ، علامت

عملکرد ، تاثیر ، موفقیت ، برتری

موفقیت ، برتری

قدرت ، نفوذ ، تاثیر

پرستیژ ، سبک ، شکوه ، تجمل ، تروت ، جایگاه اجتماعی

  • عنوان هایی که توصیه های عملی ارائه میکنند

چنین عنوان هایی به نتیجه های عالی دست می یابند . مردم شیفته ی تبلیغاتی هستند که به آنان کاری را آموزش میدهند.

چگونه ثروتمند شوید

چگونه دوستانی بیابید

چگونه عاشق شوید

چگونه در زندگی موفق شوید

چگونه وزنتان را کاهش دهید

مردم خواندن پیام هایی را که حاوی اطلاعات مفیدند ترجیح میدهند .

دیوید اگیلوی افسانه ای گفت که پیام های عملی معمولا ۷۰ درصد بیش از آگهی هایی که فاقد آن هستند خواننده دارند.

پژوهش موسسه ی براک/البرت/بکر نشان می دهد که مردم وقتی حق انتخاب در خواندم انواع مختلف پیام ها را دارند آن هایی را که دارای اطلاعات مفیدند ترجیح میدهند .

وقتی کمپانی ” شل ” شروع به دادن اطلاعات مفیدی به مصرف کنندگان کرد، ( چطور در مصرف گاز صرفه جویی کنید ، چگونه از اتومبیلتان خوب مراقبت کنید ، چگونه لاستیک های اتومبیلتان را محافظت کنید و … ) با موفقیت چشمگیری روبه رو شد . در سه سال نخست۶۰۰ میلیون جزوه توزیع شد و شهرت کمپانی افزایش یافت .

عنوان هایی که کنجکاوی را بر می انگیزند نتیجه هایی بالاتر از متوسط کسب می کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید