۶ اصل کاربردی برای جذابیت طراحی کاتالوگ های تبلیغاتی

این مقاله در خبرگزاری فارس با عنوان ۶ ترفند کاربردی برای جذابیت طراحی کاتالوگ های تبلیغاتی منتشر گردیده است.

اگر صاحب برند و یا کسب و کاری هستید، حتما برای معرفی خدمات ومحصولات نام تجاری خود، به طراحی کاتالوگ نیاز خواهید داشت. هنوز هم کاتالوگ های تبلیغاتی یکی از بهترین ابزارهای فروش در جهان باقی مانده اند و اگر اصول طراحی کاتالوگ در آن به خوبیاجرا شود بدون شک می توانند بر روی فروش محصولات اثر گذاشته و اعتبار برند را ارتقا ببخشند.

اما چه پارامترهایی در طراحی کاتالوگ های حرفه ای می توانند اثرگذار باشند.ما به برخی از این ویژگی های کاربردی و مهم می پردازیم:

 

با کاتالوگ های مجله ای، معتبر تر به نظر می رسید

معمولا ابتدای هر رویدادی برای مغز انسان قابل یادآوری است. این که مخاطب با اولین مواجهه با کاتالوگ برند و قبل از باز کردن و ورق زدن کاتالوگ چه حسی در ناخودآگاهش پدید می آید بسیار مهم است . قطع کاتالوگ، گرماژ،  نوع کاغذ و حتی تعداد صفحات کاتالوگ می توانند این حس ابتدایی را تقویت و یا تضعیف کنند. در طراحی کاتالوگ های تبلیغاتی، بزرگ بودن قطع کاتالوگ و تعداد صفحات با معتبر دیده شدن برند شما نسبت مستقیم دارد.با مروری بر نمونه کاتالوگ های  برند های محصولات لوکس و معتبر این مهم را به خوبی می توانید مشاهده نمایید. پس بکارگیری متریال مناسب و متناسب حوزه فعالیت برند یک از اصول طراحی کاتالوگ محسوب می شود.

رنگ برندتان را به رخ بکشید

طراحی اصولی لوگو و لوگوتایپ، رنگ سازمانی مناسب، بافت به یادماندنی برند… همه و همه  یک هدف را دنبال می کنند به گونه ای که بتوانند با یکپارچگی و ثبات ساختار، تداعی کننده حس برند برای مخاطبان باشد.

کاتالوگ های تبلیغاتی رسانه ای مناسب برای یادآوری و تثبیت ساختار رنگی برند هستند. پس در طراحی کاتالوگ تبلیغاتی، رنگ برند را استادانه بکار بگیرید. از تنوع رنگی در آن بپرهیزید چرا که تنوع رنگ آفت تثبیت نام تجاری در ذهن مخاطب است.

همچنین استفاده بی رویه از رنگ سازمانی کاری غیر حرفه ای وابتدایی است که گاها باعث تخریب چهره برند می گردد. داشتن یک طراحی لوگو حرفه ایبرای برند، سرمایه ایست که قیمتی بر آن نمی توان گذاشت. حتما بر روی جلد و پشت جلد کاتالوگ آرم و تایپ فیس برند را در معرض دید قرار دهید. در لی اوت صفحات داخلی نیز به گونه ای حرفه ای لوگو و لوگوتایپ را تعبیه کنید. از تعدد رنگ و فونت در طراحی بروشور و کاتالوگ اجتناب کنید چرا که مخاطب شما را کلافه و دچار سردرگمی می کند.

ویژگی کاتالوگ حرفه ای

نمونه خوبی از استفاده هوشمندانه رنگ و لوگو در جلد کاتالوگ

از عکس های واقعی استفاده کنید

تصاویر دقیقا همان چیزی هستند که مخاطبان قرار است با آن تحریک شوند و محصول و خدمات شما را بخرند. یک از اصول طراحی کاتالوگ استفاده از تصاویر واقعی و با کیفیت است، اگر محصولاتی فیزیکی ارایه می کنید آن ها را از نمای نزدیک نشان دهید تا جزئیات محصول به خوبی دیده شود. اگر خدمات ارایه می دهید از شخصیت هایی استفاده کنید که مخاطب شما با آن ها همذات پنداری کند و صحنه ای خوش آیند را الق نماید. برای اینکه بتوانید حس بهتری در تصاویر ایجاد کنید عامل انسانی را چاشنی کار قرار دهید (برای مثال می توانید شخص راضی و خوشحال را در حال استفاده از محصول نشان دهید)

ویژگی کاتالوگ حرفه ای

عکس های واقعی و باکیفیت از محصولات بسیار اثر گذار است

 

این مقاله را حتما بخوانید :۵ قانون ابدی در طراحی لوگو حرفه ای چیست

 

کاتالوگ را به وب سایت متصل کنید

داشتن یک طراحی سایت زیبا و قدرتمند برای هر برند امری ضروریست. از آنجایی که امکان استفاده از متون طولانی در کاتالوگ های تبلیغاتی مقدور نیست و از حوصله کاربر خارج می باشد، وب سایت ها  با یک ترفند حرفه ای، می توانند بهروری کاتالوگ را افزایش دهند به این صورت که شما می توانید برای توضیحات بیشتر در رابطه با قسمتی از کاتالوگ، مخاطب را از طریق QRکد ترقیب به خواندن توضیحات تکمیلی در وب سایت نمایید.

ویژگی کاتالوگ حرفه ای

از qr کد استفاده کنید

صفحه ای برای نمایش مشتریان معروف اختصاص دهید

یکی دیگر از اصول طراحی کاتالوگ تبلیغاتی آن است که لوگو مشتریانی که با آن ها کارکرده اید و یا محصولاتتان را به آن ها فروخته اید را به نمایش بگذارید. همچنین می توانید برای جلب توجه مخاطبان از داستان موفقیت برخی مشتریانی که با استفاده از محصولات و خدمات شما به موفقیت رسیده اند بهره برداری کنید.

ویژگی کاتالوگ حرفه ای

نمونه ای از نمایش مشتریان در کاتالوگ

هرگز کاتالوگ را با مجله اشتباه نگیرید

مجله ها برای جذابیت بصری و برای درگیر کردن طیف وسیعی از مخاطبین از لی اوت و ترکیب بندی متنوع استفاده می کنند. در طراحی کاتالوگ هرگز این کار را نکنید. فرم، قالب و لی اوت در کاتالوگ باید محدود و برای مخاطب قابل کشف باشد