۸ ویژگی کاتالوگ های حرفه ای تبلیغاتی

ابتدا و انتهای به یاد ماندنی :

در هر فرآیند فروش، مهمترین مواردی که مورد توجه مغز قدیم قرار می گیرد آغاز و پایان آن فرآیند است.کاتالوگ حرفه ای تبلیغاتی نیز آن مستثنی نیست.اولین جملات و تصاویر وآخرین صفحات باید با دقت و ظرافت اجرا شود.(به زودی مقاله کاملی از این موضوع مهم در بخش وبلاگ ایده پردازان ارائه خواهد شد)

بکارگیری عکس های مرتبط، واقعی و با کیفیت :

این را باید بدانیم که فقط موارد ملموس و واقعی درک می شوند. پاتریک رنوویس در کتاب بازاریابی عصبی می گوید مغز قدیم دائم در حال بررسی موارد ملموس و آشناست … (به زودی مقاله کاملی از این موضوع مهم در بخش وبلاگ ایده پردازان ارائه خواهد شد)

استفاده از انفوگرافیک ها بجای متن در کاتالوگ :

۶۵ درصد تمامی اطلاعاتی که به مغز وارد می شود از طریق بینایی است.واژگان با مغز جدید ارتباط برقرار می کنند ولی تصاویر با مغز قدیم. سرعت انتقال پیام از یک تصویر بابر سرعت نور و از طریق متن برابر سرعت صوت است.

حفظ یکپارچگی تا صفحات پایانی :

استفاده از یک هارمونی در بافت ها و رنگ ها و نوع نوشتار در قسمت های اصلی صفحات کاتالوگ، باعث می شود که مخاطب شما آرامش لازم برای ورق زدن و خواندن مطالب پیدا کند. نباید فراموش کرد که تضاد در طراحی باعث واکنش مغز نا خودآگاه شده و توجه مخاطب را بیشتر می کند.

جلدخلاقانه و جذاب در کاتالوگ حرفه ای :

هر گونه حرکت سریع توجه مغز قدیم را به خود جلب می کند.چون ورودی های خطر برای انسان هر گونه تغییر و حرکت سریع است.پیشنهاد می شود در طراحی جلد از این تکنیک برای جلب توجه استفاده کنید. از تصاویری که در آن نوعی حرکت در آن نهفته است استفاده نمایید.حتما طراحی لوگو شرکت را در جلد قرار دهید.

مقاله پر بازدید همه چیز در رابطه با لوگو و لوگوتایپ را حتما بخوانید

دسته بندی منظم محتوا :

نوع طراحی و جایگذاری محتوای کاتالوگ باید از یک آهنگ متناسب و تکرار پذیری در تمامی صفحات بهره ببرد. عنوان ها باید کامل مشخص و موارد مهم تر در متن باید مجزا گردد. تا چشم مخاطب شما خسته نشود.

چیدمان ساده ولی چشم نواز :

چیدمان مناسب ،زیبا و منتطقی می تواند انتخاب مشتری شما را ساده تر سازد.چیدمان مناسبی که منطق آن بلاغاصله توسط مشتری کشف می شود می توتند باعث خرید بیشتر گردد. مثلا محصولات به ترتیب قیمت چیده شده شده باشند. محصول گرانتر اولین گزینه و محصول ارزانتر در آخرین گزینه قرار گیرد.

محتوای نوشتاری کوتاه و روان :

همانطو که در گزینه ۳ اشاره گردید. مغز قدیم با نوشتار ارتباط بسیار کمی برقرار می کند. از این رو باید با تصاویر با او صحبت کرد . همچنین از واژه های گروه اول ساموئل هایاکاوا استفاده کنید.واژه های این گروه کاملا تصویری و ملموس هستند و با گفته شدن واژه تصویر واضح و روشنی در ذهن شکل می گیرد. مانند واژه سیب سبز، آیفون، پراید قرمز و …

 

 

8 ویژگی اصلی کاتالوگ های حرفه ای تبلیغاتی

    ۸ ویژگی کاتالوگ حرفه ای تبلیغاتی

 

چرا در طراحی کاتالوگ های تبلیغاتی، تصاویر کاتالوگ مهمترین وظایف را ایفا می کنند؟

جواب این سوال به موضوعی بسیار جالب بر می گردد که تاثیر آن در گستره ای فراتر از طراحی یک کاتالوگ تبلیغاتی است .

برای پاسخ به این سوال بسیار مهم، لازم است آشنایی مختصری با مغز انسان داشته باشیم.مغز به سه بخش عمده تقسیم می شود که از نظر ساختار سلولی و عملکرد با هم متفاوت هستند. با وجود اینکه این سه بخش بر فعالیت یکدیگر تاثیر می گذارند و نمی توان به طور محض فعالیت مغزی خاصی را به یک بخش نسبت داد ولی هر کدام از قسمت های مغز نقش ویژه ای دارند.این سه بخش مغز جدید، مغز میانی و مغز قدیم نام دارند.

مغز جدید انجام کارهای تحلیلی و پیچیده را بر عهده دارد. تصمیمات منطقی، آموزش و کارهای ارادی ما با فرماندهی این بخش مغز انجام می شود. مغز میانی بیشتر با موارد احساسی سر و کار دارد .مغز قدیم عهده دار فعالیت های اصلی ما برای حفظ بقاست. مثلا وقتی گرسنه می شویم مغز قدیم دستور می دهد که به این مورد رسیدگی گردد.مغز قدیم در واقع یک وقفه رد نشدنی صادر می کند که باید در اولین فرصت ممکن به آن رسیدگی شود .

تصاویر کاتالوگ مهمترین وظایف را ایفا می کنند

تصاویر کاتالوگ مهمترین وظایف را ایفا می کنند

مغز چگونه کار می کند

خانم لزلی هارت در کتاب “مغز چگونه کار می کند” توضیح می دهد که شواهد نشان می دهد مغز قدیم قسمتی است که تعیین می کند کدام بخش اطلاعات دریافتی، برای پردازش به مغز جدید مخابره شود و کدام تصمیم تایید شود و یا اینکه رد شود . پس اگر با عملکرد مغز قدیم آشنا شویم می توانیم عملیات تاثیر گذارتری را طراحی کنیم. پروفسور جرالد زالت من می گوید ۹۵ درصد افکار،احساسات و یادگیری ما به طور ناخودآگاه شکل می گیرد وهمین موضوع پایه اصلی عملکرد مغز قدیم را تشکیل می دهد.

اغلب تصمیمات خرید ما با مغز قدیم انجام می شود پس بسیار مهم است که ما مستقیم با مغز قدیم صحبت کنیم .

مغز قدیم با تصاویر ارتباط برقرار می کند

۶۵درصد تمامی اطلاعاتی که به مغز منتقل می گردد از طریق بینایی است.علم عصب شناسی نشان می دهد مقتی چیزی می بینبم که شبیه مار است، مغز قدیم در ۲ هزارم ثانیه عکس العمل نشان می دهد، حتی قبل از آنکه مغز قدیم تشخیص دهد مورد مشاهده شده آیا واقعا مار است یا خیر.

عصب های بینایی به مغز قدیم متصل است و اطلاعات تصویری با سرعت به مغز قدیم منتقل می شود.اعصاب بیداری ۲۵ برابر سریعتر از اعصاب شنیداری عمل می کند.این موضوع بسیار قابل توجه است که واژگان با مغز قدیم مورد بررسی و تجزیه تحلیل قرار می گیرندول تصاویر با مغز قدیم.

چون تصاویرمی توانند  مورد توجه مغز قدیم قرار گیرند از این رو است که در طراحی کاتالوگ های تبلیغاتی، تصاویر کاتالوگ مهمترین وظایف را ایفا می کنند.

چگونه اعتبار کاتالوگ تبلیغاتی را افزایش دهیم؟

افزایش اعتبار با تأکید یک نهاد رسمی

اعلام پشتیبانی موسسه ای خارج از دایره ی مشتریان، نهاد های تربیتی، جامعه ی تجاری یا نهاد های دولتی، راه تضمین شده ای برای جلب مشتری است.کمپانی «دنلوپ» توسط مجمع تنیس آمریکا تأیید شده است و زمانی که تأیید خمیر دندان«کرست» گرفت، در عرض چند ماه ۲۵ درصد به میزان فروش این محصول افزوده شد.

اعلام جوایز و مدال ها

فهرست جوایزی را که نصیب محصولتان شده است، نکه دارید. مردم اعتقاد دارند محصولاتی که برنده جایزه می شوند، معمولاً دارای کیفیت برتری هستند.

تاریخچه ی محصول

مصرف کنندگان اغلب تصور می کنند محصولاتی که عمر طولانی تر دارند، از کیفیت بهتری برخوردارند.صابون «آیووری» ۱۲۶ سال عمر دارد، آب انگور «ولش» ۱۳۶ سال، نان«وستون» ۱۲۶ سال و شکلات «هرشلی»۱۱۱ سال. همه ی این محصولات موفق بوده اند.

نمایش تعداد مشتریان

تعداد مشتریان راضی می تواند باعثجلب مشتریان بالقوه شود. برای مثال زمانی که «مک دونالد» اعلام کرد بیش از ۷۰ میلیارد همبرگر فروخته است.ما در این جا سه روش بهره برداری از چنین احساسات پرشور و شوقی را ارئه می کنیم.شما می توانید درصد مصرف مشتریان را تبلیغ کنید، برای مثال : «۹۰ درصد کانادایی ها «آناسین» مصرف می کنند»می توانید به مشتریان راضی اشاره کنید: « در سال گذشته بیش از ۱۲ هزار اتومبیل فروخته ایم»می توانید به مشتریان راضی اشاره کنید: « از هر ۱۰ نفر، ۹ نفر «سون آپ» را ترجیح می دهند.

کلود هاپکینز ، از آژانس های تبلیغاتی «لرد اند تاماس» می نویسند: » «مردم مثل گوسفندند. آن ها نمی توانند در مورد ارزش ها قضاوت کنند، من و شما هم نمی توانیم. ما بیشتر چیزها را با قضاوت دیگران ارزیابی می کنیم، با آنچه که مطلوب دیگران است. ما با جمعیت حرکت می کنی.

. بنابراین موثرترین عاملی که من در تبلیغات یافته ام، گرایش عموم است. این عاملی است که نباید نادیده گرفته شود. مردم دنبال مدند. ما به ندرت برای خودمان تصمیم می گیریم، زیرا حقایق را نمیدانیم. اما وقتی می بینیم که جمعیت جهت خاصر را دنبال می کنند، میل به تبعیت از آنان پیدا می کنیم.»

به رخ کشیدن مشتریان معروف

بیل کلینتون در ابتدای دوره ریاست جمهوری اش، هر روز صبح در زمان ورزش روزانه اش توقفی در مک دونالد می کرد. لازم به گفتن نیست که این بازدید روزانه باعث افزایش وافر سود همبرگرهای مک دونالد شد.بر اساس اظهارات توماس هریس، مدیر روابط عمومی اسبق مک دونالد، «این عمل به صورت غذای آنان حالت مشروع بخشید و به مردم اجازه داد که یک همبرگر نوش جان کنند.

این موضوع همبرگvهای مک دونالد را به صورت مد روز درآورد، حتی برای افرادی که هرگز پا به رستوران های مک دونالد نمی گذاشتند» بخشی از صفحات کاتالوگ را به لوگو ولوگوتایپ مشتریانتان اختصاص دهید.

افزایش اعتبار با تعداد شعبه ها

مک دونالد بیش از ۰۰۰/۳۰ شعبه در ۱۰۰ کشور جهان دارد، و هر روزبیش از ۴ میلیون مشتری را غذا می دهد.ساندویچ های «ساب وی» قدرت محصول خود را با اعلام ۶۲۹/۲۱ شعبه در ۷۶ کشور جهان تقویت کرد.

 با شهادت مشتریان وفادار

گواهی مشتریان وفادار، هنوز هم به عنوان یکی از موثرترین عوامل در فروش محصولاتی چون قهوه، شامپو، و شوینده ها محسوب می شود.اگر شما مشتریان وفاداری دارید که حاضرند کیفیت محصولتان را تأیید کننددر یک زمان معین فقط از یکی ار آنان استفاده کنید و بگذارید صادقانه حرف بزندد.«یک لحن محاوره ای و طبیعی، حالت متقاعده کننده تری به گواهی می دهد.»

شما می توانید نمونه کاتالوگ های حرفه ای را که توسط گروه ما انجام گرفته را ملاحظه نمایید