همه چیز درباره بروشورهای تبلیغاتی

همه چیز درباره بروشورهای تبلیغاتی

همه چیز درباره بروشورهای تبلیغاتی

بروشورها و کاتالوگ های تبلیغاتی می توانند از بهترین نماینده های فروش شرکت ها و سازمان ها باشند. آنها جوری باید طراحی شده باشند که در غیاب شما دقیقاً همان کاری را انجام دهند که شما انجام می دادید. مسئولیت خطیر این اقلام چاپی تبلیغاتی، معرفی درست و بی کم و کاست اهداف، محصولات و ارزش های شرکت و یا سازمان شماست.

بروشور دفترچه و یا راهنمای معرفی خصوصیات ریز کالاها، تجهیزات، خدمات، قابلیت های محصول و … بوده که از طرف شرکت تولید کننده به مشتری هدف ارائه می گردد.

جنبه های تبلیغاتی و جذب کننده، هدف اصلی بروشورها و کاتالوگ های تبلیغاتی است. معرفی شرکت، تنوع محصولات، سابقه فعالیت شرکت و توضیحات تکمیل در مورد خدمات و محصولات همه در کنار هم شرایط فروش محصول را فراهم آورده و کسب و کار توسعه می یابد.

بروشور شامل روی جلد و پشت جلد می باشد و به روش متنوعی صحافی می گردد. یکی از ویژگی های مهم و قابل توجه بروشور این است که میزان بسیار زیادی از محتوای بصری و نوشتاری را بدون ایجاد به هم ریختگی در اختیار مخاطب قرار می دهیم.

در اختیار قراردادن بروشور به مشتری این امکان را فراهم می آورد تا مخاطب مدت زمان طولانی تری را جهت بررسی محصول نسبت به دیگر انواع اقلام گرافیکی در اختیار داشته باشد. بروشور تبلیغاتی به عنوان یک هدایتگر در ارتباط  با موضوع مورد بررسی عمل کرده و وقت مشتری برای کالاها و موضوعات خدماتی ضروری و می تواند طراحی و چاپ گردد.

بروشور در قطع های متنوعی بر اساس نیاز موضوع و رویکرد مخاطب و حجم تصاویر و نوشتار طراحی و منتشر می گردد که قطع متداول آن A4,A5  می باشد.

همه چیز درباره بروشورهای تبلیغاتی

همه چیز درباره بروشورهای تبلیغاتی

بروشور یکی از سه روش زیر طراحی و ارائه می گردد:

  • بروشورهای لت دار
  • بروشورهای فرمی
  • بروشورهای اسلیب کیس

بروشور لتی: بروشورهایی که صفحات آن روی هم تا خورده و به صورت مجموعه ای از صفحات تا شده در دسترس مصرف کنندگان ومشتریان قرار می گیرد.

که بزرگترین مزیت این بروشور عدم استفاده از دوخت و چسب که در نهایت با خطوط تا خورده انجام می گیرد.

طریقه تا خوردن صفحات بروشور بر روی هم به صورت های زیر می باشد:

بروشور آکاردئونی: تا خوردن به صورت رو به پشت و پهنای لت ها هم اندازه می باشد.

بروشور تودلی: تا شدن یک صفحه بر روی صفحه کنار خود سپس در صفحه روی صفحه کناری تا می شوند.       لت هایی که روی لت دیگر تا می شوند معمولاً  کمی کوچکتر تعریف می گردند.

بروشورهای خلاقانه: کاملاً ابتکاری و تلفیقی از به دستور آکاردئونی و به دستور تودلی طراحی می گردد. بروشورهایی که دارای صفحات کم و مورد استفاده در نمایشگاه ها می باشند را از بروشورهای لتی استفاده             می کنند.

بروشورهای فرمی: چیدمان صفحات بر اساس کتاب است- دیدن تمامی صفحات در کنار هم امکان پذیر نمی باشد چراکه صفحات در قسمت عطف به یکدیگر متصل اند. بروشورهای فرمی معمولاً با مفتول فلزی منگنه و دوخته می شوند.

مواردی که بر روی جلد بروشور مورد استفاده قرار می گیردند عبارت است از: لوگو و یا نشانه، تصاویر مرتبط معمولاً به صورت مفهومی تزئینی تبعیه می گردند و شعار تبلیغاتی توضیحات نوشتاری متن از روی جلد آغاز    نمی شود و اطلاعات تماس و نشانی اغلب در پشت بروشور تعبیه می گردند.

بروشورهای اسلیپ کیس: بروشورهایی که حاوی یک فولدر و یا جیب در پشت جلد که صفحات داخل هر کدام به صورت مجزا در داخل جیب قرار می گیرند گفته می شود. ضخامت جلد این نوع بروشور نسبت به دیگر انواع آن ضخیم تر بوده و در صورت نیاز به محتوای جدید به راحتی با اضافه کردن صفحات مجا این امر امکان پذیر                  می گردد.

بروشور پامفلت: دارای صفحات اندک و کاغذ آن با گرماژ پایین می باشد (دفترچه های راهنما)

بروشور لیف لت: دفترچه های کوچک مورد استفاده در بسته بندی ها مانند بسته های دارو

تعداد صفحات و قطع بروشور بسته به مخاطب هدف، میزان متن و درصد استفاده از تصاویر متفاوت است.

به دلیل فضای زیاد و قابل توجه در بروشورها، همچنین قابل دید نبودن تمامی فضای مورد استفاده می توان موضوع را به زبان های دیگر نیز استفاده نمود.

از مهمترین موضوعات در طراحی بروشور لی اوت مناسب، هماهنگی و یکپارچگی، بکارگیری تصاویر و عناصر بصری مشترک و بکاربردن رنگ های هماهنگ و هارمونیک می باشد.

درج شماره صفحات در بروشور بسته به کاربری و یا تعداد صفحات مورد استفاده در آن می تواند اهمیت پیدا کند.

برای بالا بردن جذابیت بصری بروشور بهتر است متن موجود در آن از یک یا دو فونت نوشته شود همچنین حالات مختلف فونت (سیاه، نازک، با ضخامت) می تواند زیبایی خاص را القا نماید.

۰