طراحی کاتالوگ

عنوان های تازه و جذاب بسیار موثرند . مردم به جانب آنها جلب شده و معمولا به هر پدیده ی غیر معمول علاقه مندند.

مردم با پدیده های تازه احساس سرزندگی می کنند و این تاثیری فوری و وسوسه کننده دارد . این شیفتگی ناشی از عقیده ای نادرست اما بسیار ریشه دار است که هر چیز تازه ای بهتر از کهنه است .

هرساله بازاریابان بیش از ۱۰٫۰۰۰ نوع غذای جدید و اقلام غیر خوراکی با هزینه ی ۱۵ تا ۲۰ میلیون دلار معرفی می کنند .

جای تعجب نیست که کاترین نیوتن رئیس روابط عمومی ” جنرال میلز ” گفته است : ” ما همواره در جست و جوی محصولات تازه و ترکیبات تازه ایم “

پودر شوینده ی ” تاید ” از زمان معرفی اش ۵۵ مرتبه تغییر کرده است .

گفته شده که کمپانی “پراکتور و گمبل” برای پیشرفت محصولش دست به آزمایش های متعددی می زند . برای مثال برای آزمایش ” تاید سفید کننده ” ۳۰٫۰۰۰ جفت جوراب با آن شسته شده است .

پژوهشگر رفتاری دانیل برلین گفت که انسان انسان انگیزه های تازه را بر انگیزه های تازه را بر انگیزه های آشنا ترجیح می دهد .

در صنعت شامپوسازی ۹۰ درصد مصرف کنندگان هر سال یک نوع شامپو را آزمایش میکنند . دوره ی عمر یک عطر ۱۸ ماه است .

روش های تازه ای برای استفاده از محصولتان بیابید تا میزان فروش را بالا ببرید . فروش جوش شیرین ” آرم اند همر” در یک دهه از ۱۵٫۶ میلیون به ۱۵۰ میلیون دلار افزایش یافت . این کمپانی چنین ترقی غیر معمولی را مدیون آن است که اعلام کرده از جوش شیرین برای رفع بوی بد یخچال ها استفاده کنید . تعداد زنان خانه داری که در فوریه سال ۱۹۷۲ این محصول را خریداری کردند از ۱ درصد به ۵۷ درصد رسید و سپس تا ۹۰ درصد صعود کرد . تبلیغات بعدی مصرف این محصول را به عنوان خمیر دندان و دفع کننده بوی بد سگ توصیه کرد .

برای مثال غلات صبحانه “چن یروس” را در نظر بگیرید . معاون مدیر عامل این کمپانی می گوید : ” این نام تجاری از سال ها پیش بر سر زبان ها بوده است اما امروز سهم بازار خود را توسعه بخشیده است ، چگونه ؟ با فشردن دگمه ی داغ تغذیه ی امروز – استفاده از جوی دوسر ” چی پرسوس” که همیشه از این ماده استفاده کرده است اما برای مصرف کننده این اطلاعات جدید است – اطلاعات جدید و مربوط .

بر اساس نظریه های کلوین کلنسی و رابرت شالمن محصولات جدید به پنج دلیل موفق نمیشوند ، نخست به دلیل عدم هدف گیری روشن و راهکار موضع گیری مناسب . از هر سه محصول ، یکی از آنها در این تله می افتند . دوم عدم رضایت مصرف کننده از محصول یا خدمات و یا نارسایی در ارضای انتظارات مصرف کننده و مقابله با رقبا . سوم ، ناکافی بودن اطلاعات در مورد محصول تازه که ناشی از تبلیغات ضعیف است ( ۲۰ درصد چنین شکست هایی ) . دلایل چهارم و پنجم ناکافی بودن توزیع و ارتقای محصول است . ( ۱۰ درصد )

۱۵ روش اعلام یک محصول یا خدمات جدید:

اطلاعات جدید

فکر جدید

فرمول جدید

بسته بندی جدید

کانتینر جدید

قیمت جدید

قالب جدید

رنگ جدید

محصول جدید

مواد جدید

طعم جدید

عطر جدید

تکنولوژی جدید

روش جدیدی برای استفاده از محصولی هیجان انگیز

بهینه سازی محصول قدیمی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید