آموزش طراحی لوگو
طراحی لوگوی مرسدس بنز

باز طراحی لوگوی مرسدس بنز (از سال۱۹۰۲ تا کنون)

در دنیای برندها ، یکی از با وقارترین نمادهای طراحی شده تا کنون، لوگو مرسدس بنز است.این شرکت اولین تولیدکننده اتومبیل با موتور های احتراقی است که می توان به عنوان یک نمونه عالی در طراحی نشان های تجاری از آن یاد کرد.

تاریخچه‌ای کوتاه

مرسدس بنز یکی از شرکت های بزرگ خودرو سازی در جهان است و همراه ب ام و ، آئودی به عنوان پر فروش ترین خودروسازان لوکس جهان به شمار می آیند. قدیمی ترین کمپانی تولید اتومبیل های بنزینی، یعنی شرکت دایملر در سال ۱۹۰۲ محصولات خودش را با برند مرسدس وارد بازار کرد.

مرسدس در زبان اسپانیایی به معنای زیبا و نام دختر یکی از اعضای هیئت مدیره شرکت دایملر،یعنی آقای امیل جلینگ بود. شرکت دایملر و بنز در سال ۱۹۲۶ با هم ادغام شده و شرکت دایملر-بنز را پدید آورد که محصولات آن شرکت با نام تجاری مرسدس بنز روانه بازارشد.طراحی لوگوی مرسدس بنز همانند همه برندهای بزرگ دنیا دست خوش تغییراتی از زمان تولد لوگو تا کنون گردیده است.

در سال ۱۹۰۰ میلادی نوشتار مرسدس، به عنوان نماد اصلی شرکت دایملر شد ولی از سال ۱۹۰۹ این نماد به لوگویی با ظاهر ستاره سه پر تغییر شکل داد .مفهومی که در این ستاره سه پر نهفته بود تداعی گر تسلط محصولات شرکت دایملر بر زمین، دریا و آسمان بود و همچنین این لوگو نماد خانوادگی جلینگ تلقی می شد که به عنوان گردنبند بر گردن مرسدس جلینگ قرار داشت.

در سال ۱۹۲۶ با ادغام شرکت دایملر و بنز لوگوی شرکت بهینه شد و نماد سه ستاره درون دایره قرار گرفت و لوگوتایپ مرسدس بنز در دور دایره نوشته شده بود و سرانجام در سال ۱۹۳۷ با تبدیل دایره تو پر به یک حلقه دایره ای طراحی لوگو مرسدس بنز تثبیت شده و تا به امروز دست نخورده باقی مانده است.

حتما بخوانید :‌تاریخچه لوگو استارباکس

امروزه در ساخت شکل ظاهری خودروهای مرسدس بنز تغییرات محسوسی دیده می شود که محصولات این شرکت خودرو سازی را  خشن تر و چابک تر نشان می دهد ولی در لوگوی این شرکت تغییرات محسوسی به چشم نمی خورد.

روند بازطراحی لوگو مرسدس بنز

طراحی لوگوی مرسدس بنز - لوگو تایپ 1902

لوگو تایپ مرسدس بنز در ۱۹۰۲

طراحی لوگوی مرسدس بنز - لوگو 1909

لوگو و لوگوتایپ مرسدس بنز بنز ۱۹۰۹

طراحی لوگوی مرسدس بنز - لوگو 1916

آرم ولوگو مرسدس بنز در ۱۹۱۶

طراحی لوگوی مرسدس بنز - لوگو 1926

لوگو مرسدس بنز – لوگو ۱۹۲۶

طراحی لوگوی مرسدس بنز - لوگو 2008

نماد مرسدس بنز در ۲۰۰۸

طراحی لوگوی مرسدس بنز - لوگو 2009

نماد برند مرسدس بنز در ۲۰۰۹

طراحی لوگوی مرسدس بنز - لوگو 2011

نشان تجاری مرسدس بنز در ۲۰۱۱

امتیاز
Call Now Button