نمونه کارها – طراحی اوراق اداری

دیگر نمونه کارها

طراحی هویت بصری
نمونه‌کارهای

هویت بصری برند

طراحی وب سایت
نمونه‌کارهای

طراحی UI وب سایت

طراحی ناحیه کاربری اپلیکیشن
نمونه‌کارهای

طراحی UI اپلیکیشن موبایل

طراحی کاتالوگ
نمونه‌کارهای

طراحی کاتالوگ

طراحی لوگو
نمونه‌کارهای

طراحی لوگو

همه چیز درباره ست اداری

اوراق/ ست اداری: شامل سربرگ، کارت ویزیت و پاکت نامه می شود که کاغذ یادداشت، فلش کارت، کارت های اعتباری و پرسنلی و لیبل وسایل و …. را می توان در این مجموعه قرار داد.

سربرگ: برگه ای است که به طور عادی در اندازه (A4سایز ۲۱۲۹.۷ سانتیمتر) و برای امور نامه نگاری مورد استفاده قرار می گیرد. آنچه که در سربرگ از عناصر نوشتاری واجب است  و باید در همه سربرگ ها مورد نظر قرار گیرد عبارت است از: نام، نشانه، آدرس پستی، شماره تلفن، دورنگار، آدرس الکترونیکی، شماره و تاریخ پیوست

قابل ذکر است محل قرارگیری لوگو و نشانی نباید خدشه ای به کاربری اصلی سربرگ وارد کند.

فاصله از حاشیه در سربرگ ها نقش مهمی دارد و باید رعایت گردد و زمینه سربرگ بهتر است حتی الامکان فاقد رنگ باشد. در غیر این صورت در هنگان کپی کردن یا ارسال به وسیله فکس، زمینه نسخه تیره و فاقد کاربرد می شود همچنین گرافیک سربرگ باید شکلی باشد که برای متن و خواندن آن مشکلی ایجاد نشود. با این وجود با توجه به محدوده فعالیت و سفارش قابل تغییر است.

کارت ویزیت

کارتی در ابعاد ۵*۹ سانتیمتر است که معمولاً بر روی مقوا با گرماژ گوناگون ارائه                     می شود در واقع کارت ویزیت نخستین مانور تبلیغاتی یک موضوع برای اشخاص حقیقی است عناصر بصری در کارت ویزیت عبارتند از: نشانه و عنوان، که در برگیرنده فعالیت و نشانی است نکته قابل توجه در کارت ویزیت این است که محدوده ای پیش بینی شود تا  گرفتن کارت از آن قسمت انجام گیرد. استفاده از عکس از آن جهت که عدم امکان بزرگ نمایی دارد توصیه نمی شود.

پاکت نامه: ابعاد پاکت نامه معمولاً متناسب با ابعاد سربرگ (A4) تعیین می شود. بهتر است ابعاد و پاکت مورد نظر در حالت بسته شده یک سوم ابعاد سربرگ به اضافه شش میلیمتر (پهنا و بلندا) باشد. نوشته های ضروری پاکت عبارتنداز : آدرس پستی، تلفن، نام و لوگوی شرکت، فکس، وب سایت و ایمیل

آنچه باید مورد توجه قرار گیرد خالی نگه داشتن نیمه ی بالا و سمت راست پاکت جهت الصاق تمبر و انجام عملیات پستی است اما در صورتی که هزینه پست پیشاپیش محاسبه شده باشد این بخش نیز غیر قابل استفاده است.

آنچه در طراحی اوراق اداری قابل اهمیت است هماهنگی و یکسانی بصری است چرا که یک هویت مشخص باید در میان ست اداری باشد که در این میان سربرگ یا کارت ویزیت شروع طراحی اوراق اداری است.

Call Now Button