نمونه کاتالوگ حرفه‌ای

آنچه شما در بخش نمونه کاتالوگ حرفه ای برای برند مشاهده می کنید گوشه ایست از خلاقیت، دوراندیشی و هویت سازی برند که توسط گروه هویت بصری ناصرآبادی اجرا گردیده است.وظیفۀ حرفه ایی ما حکم می‌کند تا راه های اشتباه جایگاه‌سازی بصری برند را به حداقل کاهش دهیم و راه را برای ارتقای چهره برند را هموار کنیم.

طراحی کاتالوگ یکی از مهمترین عوامل تاثیر گذار در موفقیت محصول است. کیفیت بالای محصول، توزیع مناسب کالا و تبلیغات خلاق در رسانه ها و … همه و همه یک هدف واحد را دنبال می کنند و آن هم تثبیت نام تجاری محصول در ذهن مصرف‌کنندگان است.

حال اگر در طراحیکاتالوگ و بروشور، به گونه ای رفتار کنید که با ساختار ذهن مصرف کننده در تقابل باشد، مسلما هزینه های برندینگ و جایگاه سازی افزایش یافته و برند شما را با چالشی وصف ناپذیر دچار می کند. از این رو است که شرکت های بزرگ در طول بقای کسب کارشان بارها و بارها اقلام چاپی را بهینه سازی کرده اند.

ابتدا و انتهای کاتالوگ :

در هر فرآیند فروش، مهمترین مواردی که مورد توجه مغز قدیم قرار می گیرد آغاز و پایان آن فرآیند است.یک نمونه کاتالوگ خوب این مهم را جدی می گیرد و آن را رعاین می کند. اولین جملات و تصاویر و آخرین صفحات باید با دقت و ظرافت اجرا شود.

بکارگیری عکس های مرتبط، واقعی و با کیفیت :

این را باید بدانیم که فقط موارد ملموس و واقعی درک می شوند. پاتریک رنوویس در کتاب بازاریابی عصبی می گوید مغز قدیم دائم در حال بررسی موارد ملموس و آشناست … (به زودی مقاله کاملی از این موضوع مهم در بخش وبلاگ ایده پردازان ارائه خواهد شد)

استفاده از انفوگرافیک ها بجای متن در کاتالوگ :

۶۵ درصد تمامی اطلاعاتی که به مغز وارد می شود از طریق بینایی است.واژگان با مغز جدید ارتباط برقرار می کنند ولی تصاویر با مغز قدیم. سرعت انتقال پیام از یک تصویر بابر سرعت نور و از طریق متن برابر سرعت صوت است.

حفظ یکپارچگی تا صفحات پایانی :

استفاده از یک هارمونی در بافت ها و رنگ ها و نوع نوشتار در قسمت های اصلی صفحات کاتالوگ، باعث می شود که مخاطب شما آرامش لازم برای ورق زدن و خواندن مطالب پیدا کند. نباید فراموش کرد که تضاد در طراحی باعث واکنش مغز نا خودآگاه شده و توجه مخاطب را بیشتر می کند.

جلدخلاقانه و جذاب در کاتالوگ حرفه ای :

هر گونه حرکت سریع توجه مغز قدیم را به خود جلب می کند.چون ورودی های خطر برای انسان هر گونه تغییر و حرکت سریع است.پیشنهاد می شود در طراحی جلد از این تکنیک برای جلب توجه استفاده کنید. از تصاویری که در آن نوعی حرکت در آن نهفته است استفاده نمایید.

دسته بندی منظم محتوا :

در یک نمونه کاتالوگ خوب محتوا  از یک آهنگ متناسب و تکرار پذیری در تمامی صفحات بهره می برد. عنوان ها باید کامل مشخص و موارد مهم تر در متن باید مجزا گردد. تا چشم مخاطب شما خسته نشود.

چیدمان ساده ولی چشم نواز :

چیدمان مناسب ،زیبا و منتطقی می تواند انتخاب مشتری شما را ساده تر سازد.چیدمان مناسبی که منطق آن بلاغاصله توسط مشتری کشف می شود می توتند باعث خرید بیشتر گردد. مثلا محصولات به ترتیب قیمت چیده شده شده باشند. محصول گرانتر اولین گزینه و محصول ارزانتر در آخرین گزینه قرار گیرد.

بر روی تصاویر کلیک کنید

و صفحات داخلی آن ها را مشاهده نمایید