طراحی کاتالوگ

عنوان مهم ترین عامل نوشته تبلیغاتی است. البرت لاسکر، پدر تبلیغات مدرن گفت : ” عنوان ۹۰ درصد تاثیر یک آگهی محسوب می شود

وقتی شما متن تبلیغاتی چاپی را می نویسید ، معمولا تفاوت های بزرگ در عنوان نهفته است . یک عنوان دیگری ۲۵ درصد تا ۳۰ درصد و حتی ۵۰ درصد. به عنوان های زیر توجه کنید:

  • نصف قیمت
  • یکی بخرید یکی مجانی ببرید
  • ۵۰ درصد تخفیف

مفهوم هر سه ی آن ها یکسان است . اما شماره ی دو نتیجه ی بهتری از آن دو مورد دیگر دارد . عوامل زیادی در تاثیر عنوان شما نقش دارند :

تعداد واژه ها ، تعداد سطرهایی که عنوان در آنها به چاپ رسیده اندازه ی حروف و استفاده از بازی با کلمات

یک عنوان موفق باید توجه مشتری احتمالی را جلب کند، در او علاقه ای برانگیزد و در نهایت او را وادار به خرید کند .

نگارش عنوان یک علم است . به قول جان کاپلز عنوان شما باعث موفقیت یا شکستتان می شود.

توصیه های رسانه ای :

بیشتر آگهی ها دارای عنوانی هستند و معمولا در راس آگهی در روزنامه ها و مجله ها و هفته نامه ها دیده میشوند . در بیلبوردها عنوان با تصویر همراه است و آن را تقویت میکند . همچنین یک عنوان می تواند منتهی به آگهی های وادیویی و تلویزیونی شود .

تلویزیون :

از شروع کار عصاره پیامتان را ارائه کنید تا تماشاچیان علاقمند شوند . در عصری که تماشاچی پیوسته کانال ها را عوض میکند شما فقط چند دقیقه فرصت دارید تا موثر واقع شوید . اگر نتوانید علاقه ی تماشاچی را به سرعت و با قدرت برانگیزید بازی شما از ابتدا محکوم به باخت است .

رادیو :

رادیو رسانه ای است خودمانی و شخصی و به شما اجازه میدهد به افراد نزدیک شوید . این رسانه ای است که با توده ی مردم با روشی مستقیم و فوری در ارتباط است .

بیلبورد :

برای جلب توحه یک عابر یا یک راننده تنها روی یک مضمون تمرکز کنید و آن را با تمام جزئیات شرح دهید . اصل پیامتان را ارائه کنید و بقیه را فراموش کنید .

بهترین حالت آن استفاده از تنها یک کلمه و یک تصویر است . هر چقدر عنوانتان کوتاه تر باشد ، احتمال خوانده شدن آن بیشتر خواهد بود . سریع و موثر باشید : آگهی های طولانی و فنی مناسب بیلبورد نیستند و رانندگان عصبی آن ها را نادیده می گیرند .شما زمان کوتاهی برای جلب توجه آنان فرصت دارید .

مجله ، روزنامه و هفته نامه :

وقتی آگهی تان را در روزنامه ها و مجله ها چاپ میکنید شرایط کاملا متفاوت  می شوند . عنوان های کوتاه بهتر میفروشند و معمولا به مصرف کننده قول بهتری را می دهند .

شبکه ی ماهواره های :

تبلیغات خود را متمرکز سازید . مشتریان مورد هدفتان چه کسانی هستند ؟

آنان چه سایت هایی را بازدید میکنند ؟ تبلیغات خود را بر اساس روز و ساعتی که به نمایش در خواهد آمد تنظیم کنید . اگر میخواهد با جامعه ی تجاری در تماس باشید فضای ساعت ۶ تا ۹ را خریداری کنید . آموزش کودکان باید از ساعت ۲ تا ۶ بعد ظهر انجام گیرد . این ها ساعاتی هستند که هر گروهی به احتمال زیاد با سایت شما روبرو خواهند شد .

در مطلب بعد به عنوان های بهتر از متوسط خواهیم پرداخت …

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید