مورد اعتماد برندهای معتبر

مورد اعتماد برندهای معتبر

نمونه ست اداری ایده پردازان

از قدرت و توانمندی ما مطمئن شوید

امروزه در هر حوزه ای فعالیت کنید، قطعا رقبای بسیاری خواهید داشت؛ بر این اساس، شما و مدیران شرکت باید برای ساختن هویتی متمایز از سایر رقبا تلاش کنند. منظورمان این است که باید به خوبی با روش هایی که برند را معتبر نشان می دهد و مخاطبان را به سوی اعتماد به برند ترغیب می کند آشنا باشید. طراحی ست اداری یکی از این روش ها محسوب می شود که شما را در برندسازی یاری می کند.

با طراحی اوراق اداری حرفه ای می توانید برند را به مخاطبان، شرکت هایی که می خواهید با آن ها همکاری کنید و رقبا معرفی کنید. این اوراق در اذهان افراد ذکرشده حک شده و به ماندگاری برند کمک می کند. برای طراحی ست اداری همانند طراحی لوگو یا کاتالوگ باید اصولی را رعایت کنید. در ادامه، با ما همراه باشید تا با این اصول آشنا شوید.

طراحی ست اداری چیست؟

منظور ما از طراحی ست اداری، طراحی سربرگ، پوشه، کارت ویزیت، پاکت، کاغذ یادداشت، خودکار، ساعت، فلش مموری، فاکتور، فرم، لیوان و موارد دیگر است. البته الزامی برای طراحی همه موارد ذکرشده نیست. برخی از شرکت ها در طراحی اوراق اداری مواردی مانند ساعت، فلش مموری و لیوان را در نظر نمی گیرند. اگر اصول لازم در طراحی ست اداری را رعایت کنید، این اقلام می توانند تبلیغات شما را موفق تر کنند و باعث شوند مخاطبان با دید بهتری به برند نگاه کنند.

اصول مهم در طراحی ست اداری

زیبایی، نظم و همخوانی اقلام با رنگ، سایت و محصولات برند از جمله اصول طراحی ست اداری به شمار می رود. همچنین اقلام باید با یکدیگر نیز از نظر رنگ و فونت هماهنگ باشند. اصل مهم دیگر این است که باید طراحی اوراق اداری با توجه به هویت و حوزه فعالیت برند انجام گیرد. برای مثال، اگر برند شما در حوزه تولید ابزارآلات فعالیت می کند، از رنگ های جدی استفاده کنید. اگر در حوزه آموزش کودکان فعالیت می کنید، از رنگ های شاداب استفاده کنید.

مطمئن شوید تمام اطلاعات لازم مانند آدرس، ایمیل، شماره های تماس، سایت و شبکه های اجتماعی برند را روی ست اداری نوشته اید. همچنین اقلام ست اداری را در اندازه های استاندارد چاپ کنید. خلاقیت را در طراحی ست اداری فراموش نکنید؛ زیرا خلاقیت نقشی اساسی در رسیدن به اهداف دارد.

معرفی اقلام ست اداری

در این بخش، تعدادی از مهمترین اقلام ست اداری مانند پاکت و سربرگ را به همراه نکات لازم به صورت مختصر معرفی می کنیم.

 • سربرگ

اگر شرکت بخواهد به اشخاص حقیقی یا شرکت های دیگر نامه ای بفرستد، می تواند از سربرگ در اندازه های A4 و A5 استفاده کند. این سربرگ باید لوگو، ایمیل، تاریخ و موارد مشابه دیگر را داشته باشد. معمولا آرم شرکت در بخش بالا سمت راست و تاریخ و پیوست در طرف چپ سربرگ درج می شود. همچنین نام برند در وسط بخش بالا درج می شود تا بینندگان ابتدا آن را مشاهده کنند. راه های ارتباطی نیز در پایین سربرگ قرار داده می شود.

 • کارت ویزیت

اندازه استاندارد برای کارت ویزیت، ۵ در ۹ محسوب می شود. لوگو و راه های ارتباطی را روی کارت ویزیت درج کنید. همچنین بهتر است برند و فعالیت های آن را معرفی کنید.

 • پاکت نامه

اندازه استاندارد برای پاکت نامه، A4 است. بهتر است سربرگ سه برابر بزرگتر از پاکت نامه باشد. پهنا و بلندایی به اندازه ۰.۶ سانتی متر نیز برای پاکت نامه در نظر داشته باشید. همانند دو مورد پیشین، لوگو و راه های ارتباطی را روی آن درج کنید. بهترین مکان برای درج لوگو بخش چپ بالا و موارد دیگر چپ پایین است. در بخش راست بالا هیچ چیزی درج نکنید؛ زیرا معمولا این بخش را به تمبر اختصاص می دهند.

اهمیت طراحی اوراق اداری چیست؟

معمولا زمانی که برندها با برندهای دیگر یا اشخاص مکاتبه می کنند، در بیشتر اوقات باید از ست اداری استفاده شود. اگر طراحی ست اداری را به درستی انجام دهید، می توانید از طریق آن ها شخصیتی حرفه ای و معتبر برای برند بسازید. همچنین این ست اداری می تواند کسب و کار شما را تبلیغ کند، تصویری به یاد ماندگی در ذهن مخاطبان بسازد و آن ها را به اعتماد به برند تشویق کند.

کاربردهای ست اداری برای شرکت ها

از آنجایی که مکاتبات اداری از طریق ست اداری انجام می شود، نحوه طراحی اوراق اداری می تواند کسب و کاری را به سوی موفقیت و برند دیگری را به سوی شکست سوق دهد. کاربردهای ست اداری برای شرکت ها عبارت اند از:

 • منتقل کردن اطلاعاتی منسجم

اگر ست اداری بتواند کسب و کار را به درستی معرفی کند و طراحی و رنگ های هر یک از آن ها طبق اصول ذکرشده در بخش های قبلی انتخاب شده باشد، مخاطبان تمایل بیشتری به برقراری ارتباط با شما خواهند داشت.

 • آسان سازی برقراری ارتباط

از آنجایی که راه های ارتباطی شرکت مانند شبکه های اجتماعی و شماره تلفن را در اقلام ست اداری درج کرده اید، مخاطبان و برندهای دیگر خواهند توانست به آسانی با شما ارتباط برقرار کنند.

 • نشانگر هویت کسب و کار

ظاهر ست اداری می تواند هویت کسب و کار را نشان دهد. اگر مخاطبان این ظاهر را دوست داشته باشند، برند شما به هدف خود خواهد رسید.

 • افزایش اعتبار کسب و کار

با داشتن ست اداری اختصاصی معتبرتر دیده خواهید شد و همین مورد می تواند منجر به جلب اعتماد گروه هدف شود.

 • افزایش امنیت مکاتبات

اگر مکاتبات از طریق کاغذهای بی نام و نشان انجام شود، امکان کپی برداری و به خطر افتادن منافع شرکت وجود دارد.

 • نشانگر نظم برند

اگر اقلام ست اداری از نظر رنگ و سایر موارد با یکدیگر هماهنگ باشند، مخاطب تصور خواهد کرد نظم درون سازمان شما نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

 • ثبت مکاتبات

اگر با شرکتی مکاتبه می کنید، آن شرکت به اطلاعاتی مانند شماره نامه و عنوان برای ثبت مکاتبات نیاز دارد.

 • افزایش تاثیرگذاری تبلیغات

اگر بتوانید کارت ویزیت را زیبا و متناسب با برند طراحی کنید، تبلیغات تاثیر بیشتری خواهند داشت.

نکاتی که باید قبل از طراحی ست اداری رعایت کنید

با رعایت این نکات نشان می دهید شما شرکتی معتبر هستید و حاضرید برای مشتریان وقت بگذارید:

 • لوگو: مطمئن شوید لوگو به صورت حرفه ای طراحی شده است و به خوبی برند شما را معرفی می کند.
 • رنگ سازمانی: رنگ سازمانی باید متناسب با محصولات یا خدمات برند انتخاب شود. در طراحی لوگو یا انتخاب رنگ سازمانی می توانید از افراد یا کسب و کارهای فعال در این زمینه کمک بگیرید.
 • فونت: فونت نیز باید متناسب با کسب و کار انتخاب شود و همچنین از خوانایی مناسبی برخوردار باشد.

در طراحی ست اداری به رنگ توجهی ویژه کنید

برای اینکه رنگ در نظر مخاطبان جذاب به نظر برسند، مطمئن شوید با حوزه کسب و کار شما همخوانی دارد. بهتر است علاوه بر رنگ سازمان، از رنگی خنثی یا مکمل نیز در طراحی اوراق اداری استفاده کنید تا تاثیر بیشتری بر گروه هدف بگذارد. از تزئینات یا خطوط رنگی نیز استفاده کنید.

اگر بتوانید مناسب ترین رنگ را انتخاب کنید، مخاطبان بهتر با برند ارتباط برقرار خواهند کرد و برندسازی با سرعت بیشتری انجام خواهد شد. مطمئن شوید رنگ مورد نظر منجر به ناخوانایی مطالب نمی شود. از روانشناسی رنگ ها کمک بگیرید تا نظر مخاطبان را جلب کنید.

مهمترین نکات در طراحی اوراق اداری

حتما موارد زیر را در طراحی اوراق اداری رعایت کنید:

 • در استفاده از عناصر گرافیکی زیاده روی نکنید.
 • از رنگ های خنثی در کنار رنگ سازمانی استفاده کنید.
 • مطمئن شوید ست اداری خوانا است.
 • از رنگ های مختلف بیش از اندازه استفاده نکنید. دو رنگ کافی است.
 • اصل سادگی را فراموش نکنید؛ زیرا ست اداری شما را جذاب تر نشان می دهد.
 • جنسی مناسب برای چاپ ست اداری انتخاب کنید.
 • مطمئن شوید فضای قابل استفاده در هر یک از اقلام ست اداری وجود دارد.
 • اندازه حاشیه اقلام ست اداری باید مناسب باشد.

سخن آخر

با طراحی ست اداری قادر خواهید بود هویتی برای کسب و کار خود بسازید. هر چه اقلام ست اداری زیباتر باشند و با یکدیگر از نظر رنگ و طراحی هماهنگ باشند، به برندسازی و حک کردن لوگوی شرکت در ذهن مخاطبان کمک خواهند کرد. همچنین کسب و کار شما را معتبرتر نشان خواهند داد و اجازه کپی برداری به افراد دیگر را نخواهند داد.

اگر اصول طراحی اوراق اداری در نظر بگیرید، خواهید توانست از موارد ذکرشده بهره مند شوید. بهتر است با افراد متخصص و باتجربه در این حوزه مشورت کنید و این کار سرنوشت ساز را به آن ها بسپارید؛ زیرا همخوانی اقلام با یکدیگر و با مواردی مانند محصولات شرکت از اهمیت بالایی برخوردار است.

دیگر خدمات ایده پردازان

Call Now Button