طراحی و چاپ کاتالوگ ۳ لت BPMS فراگستر

ویژگی های طراحی کاتالوگ تبلیغاتی حرفه ای

  • در طراحی کاتالوگ باید از یک روند منظم و از پیش طراحی شده تبعیت کند. هر اندازه روند پیشرفت کاتالوگ مشخص تر و دسته بندی شده تر باشد مخاطبین شما ارتباط بیشتری برقرار می کنند
  • در طراحی کاتالوگ از محتوای نوشتاری حرفه ای استفاده کنید چرا که محتوای نوشتاری به مانند فیلنامه یک فیلم عمل می کند و بقیه اجزای کاتالوگ بر اساس آن ساخته می شوند
  • محتوای نوشتاری در طراحی کاتالوگ باید کوتاه، ساده و کاملا قابل فهم برای مخاطب هدف باشد.استفاده از جملات مجهول، ادبی و مفاهیم محض شما را از هدف اصلی دور می کند.
  • از واژه های کلی و بی هویت دوری کنید. واژه هایی همچون خدمات خوب، کیفیت بالا، بهترین و … به علت تکرار  زیاد هویت خودشون را از دست داده اند. بسیار ملموس تر  نگارش کنید. اگر در مورد کیفیت بالای لامپ یک پرژکتور صحبت می کنید،‌به جای اینکه بگویید بسیار با کیفیت است بگوییم ۶۰۰۰ ساعت است که با آن می توان بیش از ۷۵۰ همایش نیم روزه برگزار کرد.
  • در طراحی کاتالوگ ها ی تبلیغاتی حرفه ای میزان حجم نوشتار نسبت به تصویر بسیار کمتر است.چرا که هدف از طراحی کاتالوگ بر خلاف بروشور جذب مشتری است . مهمترین پردازش های تصمیم گیری خرید در مغز قدیم صورت می گیرد و مغز قدیم با تصاویر ارتباط برقرار می کند نه نوشتار. علم عصب شناسی اثباط کرده که مغز قدیم انسان با دیدن تصویر در ۲ هزارم ثانیه عکس العمل نشان می دهد و ۶۵ درصد کلیه اطلاعاتی که به مغز وارد می شوند از طریق بینایی انجام می شود.
  • به آغاز و پایان هر ابزار تبلیغاتی که استفاده می کنید توجه ویژه کنید. طراحی کاتالوگ های تبلیغاتی نیز از آن مستثنی نیست. علم عصب شناسی اثبات کرده که مغز ،‌ دیوانه وار تحت تاثیر ابتدا و انتهای هر موضوعی است. یک طراحی جلد زیبا و خلاقانه و یا یک شروع زیبا در صفحات ابتدایی می تواند مخاطب شمار را درگیر کند و دنبال کردن او را تا صفحات انتهایی تضمین نماید.
  • سعی کنید از عکس های واقعی و مرتبط با موضاعات استفاده کنید.  هرچقدر تصویر مورد استفاده در طراحی کاتالوگ هماهنگ و مشابه شرایط اقلیمی، فرهنگی و … مخاطب هدف شما باشد میزان تاثیر گزاری آن بیشتر است . اگر تشابه وجود نداشته باشد جلب توجه بسیار کم می شود.
  • مغز انسان فورا به  هر گونه تغییر و حرکت سریع  عکس العمل نشان می دهد.در طراحی جلد می توانید از این تکنیک بهره ببرید و در طراحی کاتالوگ از عکس هایی که کمی تحرک در آن است استفاده کنید.
  • مغز انسان از پیچیدگی گریزان و متنفر است. در طراحی کاتالوگ هر چه می توانید ساده تر  طراحی کنید. عنوان، توضیحات عنوان، متن اصلی، لیست مزایا و … را واضح تر و مجزا تر طراحی نمایید. از بولت ها برای جدا کردن زیر مجموعه ها استفاده کنید . در موارد حرفه ای تر به جا بولت از آیکن های مرتبط با موضوع بهره ببرید.
  • حفظ یکپارچگی را در طراحی کاتالوگ بسیار مهم و تاثیر گزار است. از همان سبک و بافتی و رنگ غالبی که در طراحی جلد از آن استفاده کرده اید در صفحات داخلی به کار گیرید و این فرآیند را تا پایان کاتالوگ دنبال کنید .این امر آرامش مخاطب شما را به همراه دارد و در به یادماندنی شدن کاتالوگ شما تاثیر گذار است.

مشاوره رایگان