وبلاگ ایده پردازان
لوگو کافه، اصول و قواعد برند کافی شاپ

با اصول طراحی لوگو کافه آشنا شوید

یکی از اولین کارهایی که باید در ابتدای راه اندازی کافی شاپ انجام دهید، طراحی لوگو کافه است. با این کار هویتی خلق خواهید کرد و کافی شاپ معتبرتر دیده خواهد شد. از آنجایی که آرم کافه در معرفی کافی شاپ به مخاطبان و جذب آن ها نقشی مهم ایفا خواهد کرد، باید اصولی در طراحی لوگو رعایت شود.همچنین زمان و هزینه قابل قبولی نیز صرف شود.

با ما همراه باشید تا در ادامه به نکاتی که به شما کمک خواهند کرد آرمی به یاد ماندنی و چشم نواز خلق کنید خواهیم پرداخت.

چرا طراحی لوگو کافه مهم است؟

کافی شاپ ها یا رستوران ها همانند سایر کسب و کارها باید نام و آرمی منحصر به فرد داشته باشند تا در تمایز از سایر کسب و کارهای مشابه موفق عمل کنند. ممکن است در یک خیابان یا حتی یک کوی چندین کافه وجود داشته باشد. در صورتی که آرمی متمایز داشته باشید خواهید توانست معتبرتر از سایر دیده شوید و مخاطبان بیشتر از سایر کافه ها به شما اعتماد خواهند کرد.

البته باید توجه کنید که آرم باید با کسب و کار همخوانی داشته باشد تا با مشتریان به آسانی ارتباط برقرار کند. برای مثال، نشانه قهوه در شکل ها و رنگ های مختلف در بیشتر کافی شاپ ها دیده می شود.

ویژگی های طراحی لوگو کافه و کافی شاپ

برند های مشهور کافه و تولید قهوه

برند های مشهور کافه و تولید قهوه

ما در این به بخش به اصولی ساده خواهیم پرداخت که شما را در لوگو حرفه ای تر و تاثیرگذازتر یاری خواهند کرد. اگر لوگو کافه نتواند در اولین نگاه بر مخاطبان تاثیر بگذارد و آن ها را به سوی کافی شاپ شما جذب کند به این معنی است که در طراحی آرم کافی شاپ نتوانسته اید موفق عمل کنید. علاوه بر این موارد، آرم باید به شکلی باشد که در همان نگاه اول در ذهن مخاطبان هک شود. از مهم ترین اصولی که باید در طراحی تصویر برند کافی شاپ باید رعایت کنید، عبارت اند از:

سادگی لوگو کافه

همه کسب و کارها باید این اصل را در اولویت خود قرار دهند. هر چه آرم از سادگی بیشتری برخوردار باشد قادر خواهد بود بیشتر و با سرعت بالاتری بر اذهان مخاطبان تاثیر بگذارد. اگر نماد بصری برند پیچیده باشد و مخاطبان نتوانند معنی آن را درک کنند، تاثیری منفی خواهد گذاشت. شما می توانید آرم های مشهور بسیاری را در جهان مشاهده کنید که در عین سادگی توانسته اند برندی را به برندی محبوب و موفق تبدیل کنند.

مناسب ترین نوع لوگو

بهتر است برای انتخاب مناسب ترین نوع آرم ابتدا با انواع لوگو آشنا شوید:

  • نوشتاری: در این نوع آرم که با نام لوگو تایپ نیز شناخته می شود بر نحوه نوشته شدن نام کافی شاپ تمرکز می شود.
  • تصویری: در طراحی آرم، نماد یا تصویری به کار گرفته می شود. لوگو توییتر و اینستاگرام نمونه هایی از نوع تصویری به شمار می روند.
  • ترکیبی: ترکیب نوع نوشتاری با نوع تصویری، یکی از متداول ترین انواع آرم در جهان محسوب می شود.
  • مونوگرام: یک یا چند حرف اول اسم کافی شاپ در این نوع لوگو قابل مشاهده است. آرم مک دونالد یکی از بهترین نمونه های این نوع است.

توجه به مهم ترین بخش کافی شاپ

در این قسمت بهتر است به این سوالات پاسخ دهید: چه چیزی منجر به ایجاد تمایز میان شما و رقبا می شود؟ آیا کافه شما به شام بیشتر از صبحانه اهمیت می دهد؟ آیا کافی شاپ شما منویی پر از انواع قهوه ها دارد؟ چرا مشتریان شما را انتخاب می کنند؟ آیا میلک شیک های کافه شما بسیار محبوب هستند؟ اگر جواب شما مثبت است، بهتر است از نمادی به شکل میلک شیک در طراحی آرم استفاده کنید.

همخوانی لوگو کافه با اسم

آرمی که می خواهید برای کافه انتخاب کنید باید با اسم کافه همخوانی داشته باشد تا بتواند هویت آن را به خوبی نشان دهد؛ برای مثال، اگر اسم کافی شاپ شما، برگ پاییزی است بهتر است از یک برگ پاییزی در طراحی آرم استفاده کنید. همچنین اگر قو نام کافه شماست، می توانید بخار فنجان قهوه را به شکل قو طراحی کنید.

انتخاب بهترین فونت

بهتر است فونتی را انتخاب کنید که از خونایی قابل قبولی برخوردار باشد تا مخاطب بتواند آن را به آسانی بخواند و به ذهن خود بسپارد. اگر از فونتی ناخوانا استفاده کنید، آرم در نظر مخاطبان زشت دیده خواهد شد و در جذب آن ها به سوی کافه شکست خواهد خورد. همچنین می توانید آرمی با دستخط خودتان طراحی کنید تا خاص تر دیده شود.

انتخاب مناسب ترین رنگ

استارباکس، برند شماره یک کافه های زنجیره ای در جهان

استارباکس، برند شماره یک کافه های زنجیره ای در جهان

رنگ مورد نظر شما چه احساسی در مخاطب ایجاد خواهد کرد؟ در انتخاب مناسب ترین رنگ برای کافه حتما روانشناسی رنگ ها را مطالعه کنید. رنگ ها می توانند زیبایی لوگو کافه را افزایش دهند و پیام های مختلفی را به مخاطبان انتقال دهند. طراحان باتجربه توصیه می کنند از ترکیب رنگ های بی شمار پرهیز کنید و تنها یک یا دو رنگ برای آرم کافی است.

اگر طراحی لوگو کافه رنگارنگ و شلوغ باشد، تاثیری منفی خواهد گذاشت و در جذب مخاطبان موفق نخواهد بود. رنگی که انتخاب می شود باید در تمام سال های آینده برای مخاطبان جذاب باشد. نمونه بارز تمایز در انتخاب رنگ را می توان در لوگو استارباکس به وضوح مشاهده نمود.

لوگوی کافه های رقیب را بررسی کنید

از آرم های رقبا الهام بگیرید و درباره دلایل موفقیت آن ها تحقیق کنید. منظور ما این نیست که آرم رقیب موفق را بدون هیچ تغییر محسوسی برای کافه خود انتخاب کنید. برای مثال فونت آرم آن ها را تغییر دهید و آرم کافه را با روش های دیگری طراحی کنید. اگر لوگو کافه نوع تصویری رقبا از محبوبیت بالایی برخوردار است، شما نیز از این نوع آرم در طراحی بهره بگیرید. نشانه طراحی شده کاملا باید منحصر به فرد باشد تا در تمایز موفق عمل کنید.

سخن آخر

از آنجایی که نمادهایی مانند فنجان و کیک از جمله متداول ترین نشانه ها برای کافه ها به شمار می روند، ما به شما توصیه می کنیم با رعایت اصل منحصر به فرد بودن آرم از چنین نمادهایی استفاده کنید. امیدواریم توانسته باشیم به اطلاعاتی کاربردی و مفید در طراحی لوگو کافه بپردازیم. تمام این اصول را در نظر بگیرید تا در ساخت هویتی منحصر به فرد، خاص و جذاب از تمام رقبا پیشی بگیرید.

امتیاز
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button