کاتالوگ حرفه ای تبلیغاتی

۸ ویژگی کاتالوگ های حرفه ای تبلیغاتی

ابتدا و انتهای به یاد ماندنی :

در هر فرآیند فروش، مهمترین مواردی که مورد توجه مغز قدیم قرار می گیرد آغاز و پایان آن فرآیند است.کاتالوگ حرفه ای تبلیغاتی نیز آن مستثنی نیست.اولین جملات و تصاویر وآخرین صفحات باید با دقت و ظرافت اجرا شود.(به زودی مقاله کاملی از این موضوع مهم در بخش وبلاگ ایده پردازان ارائه خواهد شد)

بکارگیری عکس های مرتبط، واقعی و با کیفیت :

این را باید بدانیم که فقط موارد ملموس و واقعی درک می شوند. پاتریک رنوویس در کتاب بازاریابی عصبی می گوید مغز قدیم دائم در حال بررسی موارد ملموس و آشناست … (به زودی مقاله کاملی از این موضوع مهم در بخش وبلاگ ایده پردازان ارائه خواهد شد)

استفاده از انفوگرافیک ها بجای متن در کاتالوگ :

۶۵ درصد تمامی اطلاعاتی که به مغز وارد می شود از طریق بینایی است.واژگان با مغز جدید ارتباط برقرار می کنند ولی تصاویر با مغز قدیم. سرعت انتقال پیام از یک تصویر بابر سرعت نور و از طریق متن برابر سرعت صوت است.

حفظ یکپارچگی تا صفحات پایانی :

استفاده از یک هارمونی در بافت ها و رنگ ها و نوع نوشتار در قسمت های اصلی صفحات کاتالوگ، باعث می شود که مخاطب شما آرامش لازم برای ورق زدن و خواندن مطالب پیدا کند. نباید فراموش کرد که تضاد در طراحی باعث واکنش مغز نا خودآگاه شده و توجه مخاطب را بیشتر می کند.

جلدخلاقانه و جذاب در کاتالوگ حرفه ای :

هر گونه حرکت سریع توجه مغز قدیم را به خود جلب می کند.چون ورودی های خطر برای انسان هر گونه تغییر و حرکت سریع است.پیشنهاد می شود در طراحی جلد از این تکنیک برای جلب توجه استفاده کنید. از تصاویری که در آن نوعی حرکت در آن نهفته است استفاده نمایید.حتما طراحی لوگو شرکت را در جلد قرار دهید.

مقاله پر بازدید همه چیز در رابطه با لوگو و لوگوتایپ را حتما بخوانید

دسته بندی منظم محتوا :

نوع طراحی و جایگذاری محتوای کاتالوگ باید از یک آهنگ متناسب و تکرار پذیری در تمامی صفحات بهره ببرد. عنوان ها باید کامل مشخص و موارد مهم تر در متن باید مجزا گردد. تا چشم مخاطب شما خسته نشود.

چیدمان ساده ولی چشم نواز :

چیدمان مناسب ،زیبا و منتطقی می تواند انتخاب مشتری شما را ساده تر سازد.چیدمان مناسبی که منطق آن بلاغاصله توسط مشتری کشف می شود می توتند باعث خرید بیشتر گردد. مثلا محصولات به ترتیب قیمت چیده شده شده باشند. محصول گرانتر اولین گزینه و محصول ارزانتر در آخرین گزینه قرار گیرد.

محتوای نوشتاری کوتاه و روان :

همانطو که در گزینه ۳ اشاره گردید. مغز قدیم با نوشتار ارتباط بسیار کمی برقرار می کند. از این رو باید با تصاویر با او صحبت کرد . همچنین از واژه های گروه اول ساموئل هایاکاوا استفاده کنید.واژه های این گروه کاملا تصویری و ملموس هستند و با گفته شدن واژه تصویر واضح و روشنی در ذهن شکل می گیرد. مانند واژه سیب سبز، آیفون، پراید قرمز و …

 

 

8 ویژگی اصلی کاتالوگ های حرفه ای تبلیغاتی

    ۸ ویژگی کاتالوگ حرفه ای تبلیغاتی

 

چگونه اعتبار کاتالوگ تبلیغاتی را افزایش دهیم؟

افزایش اعتبار با تأکید یک نهاد رسمی

اعلام پشتیبانی موسسه ای خارج از دایره ی مشتریان، نهاد های تربیتی، جامعه ی تجاری یا نهاد های دولتی، راه تضمین شده ای برای جلب مشتری است.کمپانی «دنلوپ» توسط مجمع تنیس آمریکا تأیید شده است و زمانی که تأیید خمیر دندان«کرست» گرفت، در عرض چند ماه ۲۵ درصد به میزان فروش این محصول افزوده شد.

اعلام جوایز و مدال ها

فهرست جوایزی را که نصیب محصولتان شده است، نکه دارید. مردم اعتقاد دارند محصولاتی که برنده جایزه می شوند، معمولاً دارای کیفیت برتری هستند.

تاریخچه ی محصول

مصرف کنندگان اغلب تصور می کنند محصولاتی که عمر طولانی تر دارند، از کیفیت بهتری برخوردارند.صابون «آیووری» ۱۲۶ سال عمر دارد، آب انگور «ولش» ۱۳۶ سال، نان«وستون» ۱۲۶ سال و شکلات «هرشلی»۱۱۱ سال. همه ی این محصولات موفق بوده اند.

نمایش تعداد مشتریان

تعداد مشتریان راضی می تواند باعثجلب مشتریان بالقوه شود. برای مثال زمانی که «مک دونالد» اعلام کرد بیش از ۷۰ میلیارد همبرگر فروخته است.ما در این جا سه روش بهره برداری از چنین احساسات پرشور و شوقی را ارئه می کنیم.شما می توانید درصد مصرف مشتریان را تبلیغ کنید، برای مثال : «۹۰ درصد کانادایی ها «آناسین» مصرف می کنند»می توانید به مشتریان راضی اشاره کنید: « در سال گذشته بیش از ۱۲ هزار اتومبیل فروخته ایم»می توانید به مشتریان راضی اشاره کنید: « از هر ۱۰ نفر، ۹ نفر «سون آپ» را ترجیح می دهند.

کلود هاپکینز ، از آژانس های تبلیغاتی «لرد اند تاماس» می نویسند: » «مردم مثل گوسفندند. آن ها نمی توانند در مورد ارزش ها قضاوت کنند، من و شما هم نمی توانیم. ما بیشتر چیزها را با قضاوت دیگران ارزیابی می کنیم، با آنچه که مطلوب دیگران است. ما با جمعیت حرکت می کنی.

. بنابراین موثرترین عاملی که من در تبلیغات یافته ام، گرایش عموم است. این عاملی است که نباید نادیده گرفته شود. مردم دنبال مدند. ما به ندرت برای خودمان تصمیم می گیریم، زیرا حقایق را نمیدانیم. اما وقتی می بینیم که جمعیت جهت خاصر را دنبال می کنند، میل به تبعیت از آنان پیدا می کنیم.»

به رخ کشیدن مشتریان معروف

بیل کلینتون در ابتدای دوره ریاست جمهوری اش، هر روز صبح در زمان ورزش روزانه اش توقفی در مک دونالد می کرد. لازم به گفتن نیست که این بازدید روزانه باعث افزایش وافر سود همبرگرهای مک دونالد شد.بر اساس اظهارات توماس هریس، مدیر روابط عمومی اسبق مک دونالد، «این عمل به صورت غذای آنان حالت مشروع بخشید و به مردم اجازه داد که یک همبرگر نوش جان کنند.

این موضوع همبرگvهای مک دونالد را به صورت مد روز درآورد، حتی برای افرادی که هرگز پا به رستوران های مک دونالد نمی گذاشتند» بخشی از صفحات کاتالوگ را به لوگو ولوگوتایپ مشتریانتان اختصاص دهید.

افزایش اعتبار با تعداد شعبه ها

مک دونالد بیش از ۰۰۰/۳۰ شعبه در ۱۰۰ کشور جهان دارد، و هر روزبیش از ۴ میلیون مشتری را غذا می دهد.ساندویچ های «ساب وی» قدرت محصول خود را با اعلام ۶۲۹/۲۱ شعبه در ۷۶ کشور جهان تقویت کرد.

 با شهادت مشتریان وفادار

گواهی مشتریان وفادار، هنوز هم به عنوان یکی از موثرترین عوامل در فروش محصولاتی چون قهوه، شامپو، و شوینده ها محسوب می شود.اگر شما مشتریان وفاداری دارید که حاضرند کیفیت محصولتان را تأیید کننددر یک زمان معین فقط از یکی ار آنان استفاده کنید و بگذارید صادقانه حرف بزندد.«یک لحن محاوره ای و طبیعی، حالت متقاعده کننده تری به گواهی می دهد.»

شما می توانید نمونه کاتالوگ های حرفه ای را که توسط گروه ما انجام گرفته را ملاحظه نمایید