وبلاگ ایده پردازان
لوگوهای معروف جهان، تاریخچه و معانی

بررسی ۱۰ نمونه از لوگوهای معروف جهان

برندهای مطرح و مشهور جهانی دارای لوگوهای منحصر به فردی هستند که این نمادهای بصری با اینکه در طی زمان دچار تغییراتی شده اند، اما همچنان توانسته اند تا جایگاه خود را در قلب مخاطبین حفظ کنند. پس برای آشنایی با لوگوهای معروف جهان با ما همراه باشید.

لوگو اپل

لوگو اپل

لوگو اپل

اپل یکی از مارک های مشهور جهانی است که در بین خریداران لوازم الکترونیکی جایگاه ویژه ای دارد. این برند در سال ۱۹۷۶ کار خود را آغاز کرد و تاریخچه لوگو اپل از همان موقع آغاز شده است. در آن زمان بود که راب جانوف با یاد باغ هایی که زمانی در مسیر شرکت بوده اند، این لوگو را به شکل سیب طراحی کرد. در ابتدا این لوگو به صورت رنگی بوده که بعد از گذشت سال ها سرانجام رنگ شیشه ای را برای لوگو اپل انتخاب کردند.

این لوگو از زمان طراحی آن تا به حال چهار بار تغییر کرده است و اما جالب ترین بخش درباره این طراحی مفهوم لوگو اپل است که اشاره به داستان نیوتن و سیبی دارد که بر سر او سقوط کرده است. رتبه لوگو اپل در سایت اینتربرندیگ یک است. با بررسی انواع لوگو و سبک طراحی آرم این برند به سبک پیکتوگرام ساخته شده است.

لوگو گوگل از لوگوهای معروف جهان

لوگو گوگل

لوگو گوگل

تاسیس این شرکت به سال ۱۹۹۸ باز می گردد. در آن زمان بود که فردی به اسم سرگئی برین اولین طراحی لوگو این شرکت را انجام داد. اما طرحی که امروزه شاهد آن هستیم توسط خانم روت کدار انجام شده است. برای طراحی این لوگو جلسه های زیادی برپا شد و طی آن ها طرحی نهایی تصویب گردید. سبک این لوگو تایپوگرافی است و حروف آن به صورت برجسته هستند و رنگ لوگو از رنگ های زیبا و سرزنده تشکیل شده است تا مفهوم آن خاطرات زمان کودکی ما باشد. لوگو گوگل تا به حال سه بار تغییر کرده است و رتبه آن در سایت اینتربرندینگ ۴ است.

لوگو پپسی

لوگو پپسی

لوگو پپسی

این برند که در زمینه تولید نوشیدنی های گازدار فعالیت می کند، یک از شرکت های مشهور است که جایگاه خود را در طی یک قرن به دست آورده است. تاریخچه لوگو پپسی به سال ۱۹۰۵ باز می گردد. در نسخه های ابتدایی طراحی این لوگو از درب نوشابه الهام گرفته شده است. اما در گذر زمان طراح سعی کرده تا سبک این لوگو را به طرف مینیمالیست شدن سوق دهد.

در انتخاب رنگ لوگو پپسی امروزی از رنگ های آبی و قرمز به گونه ای استفاده کرده اند که قدرت رقیب این شرکت یعنی کوکولا را به چالش بکشد! رتبه این برند در سایت اینتربرندینگ ۳۲ است و لوگو پپسی از زمان طراحی تا به الان ۱۰ مرتبه دچار تغییر شده است.

لوگو مایکروسافت از لوگوهای معروف جهان

لوگو مایکروسافت

لوگو مایکروسافت

بدون شک برترین شرکت تولید کننده نرم افزار در دنیا مایکروسافت است. لوگو این شرکت اولین بار در سال ۱۹۷۵ طراحی شد. در طی سالیان این لوگو ۵ بار دچار تغییر شده است تا اینکه در سال ۲۰۱۲ لوگویی که الان مشاهده می کنید، به عنوان لوگو نهایی انتخاب شد. سبک این لوگو به صورت مدرن است و در آن از فونت جدید استفاده شده است.

چهار رنگ زرد، آبی، نارنجی و سبز این لوگو نشان دهنده یکی از نرم افزارهایی است که توسط این شرکت ارائه می شوند. رتبه این لوگو در سایت اینتربرند ۲ است.

لوگو اینستاگرام

لوگو اینستاگرام

لوگو اینستاگرام

این شبکه اجتماعی محبوب محلی برای اشتراک گذاری عکس ها یا ویدئوهای مختلف است. اولین لوگو اینستاگرام توسط فردی به اسم کوین سیستروم طراحی شد، تا اینکه فردی به اسم کول رایز طراحی این پلتفرم را به عهده گرفت. در طراحی جدید سعی شده بود تا از شکل های مینیمالیستی استفاده شود.

از آن موقع تا به امروز ۴ بار این لوگو تغییر کرده است تا اینکه در طراحی آخر در که در سال ۲۰۲۰ صورت گرفت یک مفهوم انتزاعی از دوربین به خوبی دیده می شود و در آن رنگ مشکی در پس زمینه سفید شکل گرفته است. رتبه این لوگو در سایت اینتربرند ۱۶ است.

لوگو یوتیوب، بررسی لوگوهای معروف

لوگو یوتیوب

لوگو یوتیوب

امروزه کمتر کسی وجود دارد که برای یکبار هم که شده سری به یوتیوب نزده باشد. این شبکه اجتماعی که محلی برای به اشتراک گذاری ویدئوهای مختلف است، محبوبیت خاصی بین کاربران دارد و بسیاری از این راه کسب درآمد می کنند. چاد مردیت هرلی اولین بار در سال ۲۰۰۵ لوگو این پلتفرم مشهور را طراحی کرد که از آن زمان تا به حال چهار بار این لوگو دچار تغییر شده است تا سرانجام کریستوفر بتیگ شکل نهایی لوگو را طراحی کرد.

مفهوم لوگو یوتیوب به معنی لوله ای است که داخل لوله ای دیگر قرار گرفته است اما بیشتر مردم از این معنی بی خبرند. اما در لوگویی که هم اکنون از آن استفاده می شود، سعی شده تا طرحی شبیه به یک دکمه پخش درون ویدئو را تداعی کند و رنگ لوگو ترکیبی از قرمز و سفید است. جایگاه لوگو یوتیوب که از لوگوهای معروف جهان است، در سایت اینتربرند ۲۵ است.

لوگو نایک

لوگو نایک

لوگو نایک

یکی دیگر از لوگوهای معروف جهان لوگو نایک است. این برند آمریکایی در زمینه محصولات مختلف ورزشی فعالیت دارد و از مارک های مشهور جهانی است. آرم این شرکت اولین بار در سال ۱۹۶۴ طراحی شد و از آن زمان به تا به امروز ۴ بار مورد تغییر کرده است. مفهوم لوگو نایک برگرفته از کلمه Swoosh است.

در واقع هنگامی که چیزی از کنار ما به سرعت رد می شود این صدا ایجاد شده و این لوگو نشان دهنده سرعت و حرکت بی وقفه است. شکل کلی این نماد بصری هم نشانی از بال های یک الهه یونانی به اسم نایکی دارد.
رنگ لوگو در حال حاضر مشکی است تا جذاب تر بنظر برسد. رتبه لوگو نایک در سایت اینتربرند ۱۰ است.

لوگو تویوتا

لوگو تویوتا

لوگو تویوتا

در میان بررسی لوگوهای معروف به تاریخچه لوگو تویوتا می رسیم. این شرکت اصلیتی ژاپنی دارد که از شرکت های معروف خودروسازی جهان به شمار می رود. لوگو این شرکت اولین بار در سال ۱۹۹۰ طراحی شد تا نمادی از پیشرفت و تکنولوژی باشد.

شکل کلی این لوگو نشان دهنده فرمان اتومبیل است و معنی آن رابطه عمیق میان مشتری و کمپانی است و از زمان طراحی تا به الان ۵ بار دچار تغییر شده است. رنگ این آرم بصری قرمز است و در سایت اینتر برندینگ رتبه ۶ را به خود اختصاص داده است.

لوگو فراری

لوگو فراری

لوگو فراری

شرکت خودروسازی مورد نظر از مشهورترین شرکت های تولیدکننده خودرو اسپرت است که یک اسب سرکش را به عنوان لوگو خود انتخاب کرده است. در واقع معنی که در پشت این آرم نهفته، بیانگر قدرت و سرعت است. لوگو این شرکت نخستین بار در سال ۱۹۲۹ طراحی شد و از آن زمان تا به امروز ۷ بار دستخوش تغییر شده است. سبک این آرم بصری ترکیبی است و استفاده از حیوان باعث جذابیت بیشتر آن شده است.

رنگ های به کار رفته در این لوگو قرمز، زرد، سبز، مشکی و سفید هستند و فونت آن به گونه ای ساده طراحی شده است. رتبه لوگو فراری در سایت اینتربرند ۷۵ است.

لوگو ورساچه

لوگو ورساچه | لوگوهای معروف

لوگو ورساچه

این برند یک شرکت تولیدکننده پوشاک ایتالیایی است که موسس آن در سن جوانی این برند را راه اندازی کرد. لوگو این شرکت در سال ۱۹۸۰ طراحی شد و بعد از آن تنها دو بار تغییر کرده است. درباره لوگو ورساچه داستان های جالبی وجود دارد و زنی که داخل لوگو طراحی شده است، به داستان های باستانی برمی گردد.

در افسانه های یونانی آمده است که زنی زیبا به اسم مدوسا مارهایی روی سر خود داشته که هرکسی که به چشم های او نگاه کند تبدیل به سنگ می شده است.

نمادهایی که در دورتا دور سر این زن قرار گرفته اند، مفهوم سرنوشت را نشان می دهند. در ابتدا رنگ این لوگو مشکی بوده است، اما هم اکنون هیچ رنگی در آن دیده نمی شود.

سخن آخر
در این مطلب به بررسی لوگوهای معروف پرداختیم تا نگاهی اجمالی نسبت به تاریخچه و چگونگی پیدایش این لوگوها داشته باشید. همان طور که دیدید بعضی از آرم های بصری دارای مفاهیم بسیار جالبی بودند که بیننده به سادگی نمی تواند متوجه آن ها شود.

۱/۵ - (۱ امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button